Rekord Guinnessa w najdłuższym meczu padel został pokonany w Londynie. Obecnie należy do czterech osób: Diego Martina Acuña (Argentyna), Tony'ego Matharu (Wielka Brytania), Mary Doogan (Irlandia) i Niklas Johansson (Szwecja), którzy grali nieprzerwanie przez prawie 35 godzin, grając prawie 130 setów! Nie było to spotkanie w ramach zawodów, ale raczej mecz towarzyski, będący odpowiedzią na Apel burmistrza, którego celem jest zbiórka środków dla organizacji charytatywnych.

Tor, na którym odbyło się wydarzenie, zainstalowała firma Global Hospitality Services (GHS), która chciała ożywić stosunkowo nieznaną przestrzeń w pobliżu Tower Hil. Według Gergany Halavetchy, która wypowiada się w imieniu GHS, sukces: „The padel to najszybciej rozwijający się sport na świecie, a wspierając ten rekord świata, Global Hospitality Services w dalszym ciągu wspiera i zachęca do innowacji i kreatywności. Nasze międzynarodowe hotele liczą na to, że będziemy wspierać inicjatywy mające na celu zwiększenie frekwencji i liczby gości oraz ożywienie odpowiednich przestrzeni. TO padel to spektakularny dodatek do oferty Londynu i jesteśmy dumni, że wraz z jednym z naszych cenionych partnerów hotelowych, Blue Orchid Hospitality, wprowadziliśmy padel i jego korzyści dla dobrego samopoczucia i zdrowia w stolicy.”

Krótko mówiąc padel był niewątpliwie sukcesem, stając się tym o najwyższym obłożeniu w Wielkiej Brytanii według organizatorów, którzy dodali, że był to „w pełni zarezerwowany przez całe lato, łącznie z weekendami i świętami, i osiągnął swoje cele w zakresie przyciągania nowych gości”.

Należy również zauważyć, że GHS połączył siły z Central London Alliance, a także swoimi partnerami – Blue Orchid Hospitality, Aldgate Connect BID i EC BID – aby oferować bezpłatne zajęcia wprowadzające lokalnym szkołom, rodzinom i lokalnym mieszkańcom.

Dzięki tego typu inicjatywom, padel mógł wyraźnie wiedzieć boom w Wielkiej Brytanii wkrótce!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !

Tagi