Już na samym dole rankingów Smasherów, Fede Chingotto osiąga podwójną liczbę w statystykach Padel Inteligencja poprzez bycie najgorszym graczem w rulo.

Dla przypomnienia, rulo to strzał wywodzący się z rozbicia, podczas którego zawodnik uderza piłkę z rotacją górną i celuje w przeciwną siatkę. Krótkie uderzenie umieszczone i skrzyżowane, które zmusza obrońcę po przekątnej do przyjścia i zablokowania przed siatką, ryzykując, że zostanie złapany przez przypadkowe odbicie od metalu. Technika, która pozwala utrzymać siatkę, pozostawiając przeciwników na dnie, bez podejmowania zbyt dużego ryzyka i zmiany pod względem bandeja ou vibora.

Podczas gdy obserwowaliśmy całkowitą dominację Javier Ruiz i Franco Stupaczuk w tym sektorze, możemy teraz skupić się na lewym dolnym rogu wykresu, gdzie znajdują się gracze, którzy trafili najmniejszą liczbę reguł z najniższym współczynnikiem sukcesu:

Wykres Rulosa Padel Inteligencja

Wykres ten ilustruje doskonale zrozumiały trend, jakim jest bardzo sporadyczne używanie ruletki przez graczy praworęcznych. Rzeczywiście, umieszczenie reguły wzdłuż linii jest znacznie bardziej ryzykowne i techniczne, co wyjaśnia obecność odpowiednich graczy, których widzimy w lewym dolnym rogu: Sanyo Gutierrez, Momo Gonzalez, a zatem Fede Chingotto, który prawie osiąga minimum unijne z mniej niż 0,5% rzutów wykonanych po lobie i skuteczność przy tym strzale.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!