Po przeanalizowaniu uderzenia i bajada profesjonalni gracze, Padel Inteligencja stawia teraz czoła kolejnemu doniosłemu ciosowi padel : reguła.

Co to jest rulo?

Mała definicja dla tych, którzy nie wiedzą: reguła to strzał pochodzący z rozbicia, w którym gracz uderza piłkę z rotacją górną i celuje w przeciwną siatkę. Krótkie uderzenie umieszczone i skrzyżowane, które zmusza obrońcę po przekątnej do przyjścia i zablokowania przed siatką, ryzykując, że zostanie złapany przez przypadkowe odbicie od metalu. Technika, która pozwala utrzymać siatkę, pozostawiając przeciwników na dnie, bez podejmowania zbyt dużego ryzyka i zmiany pod względem bandeja ou vibora.

Teraz odkryjmy nazwiska ekspertów w tej dziedzinie w środowisku zawodowym dzięki temu wykresowi Padel Inteligencja :

Wykres Rulosa Padel Inteligencja

Stupa i Ruiz, niekwestionowani mistrzowie

Nic więc dziwnego, że Franco Stupaczuk jest jednym z dwóch mistrzów w tej dziedzinie. Argentyńczyk od wielu lat wykorzystuje rulo jako podstawę swojej gry, co przyniosło mu wiele sukcesów. Jeśli na wykresie zauważymy, że pod względem efektywności jego skuteczność nieznacznie przekracza 25% średniej, to rozumiemy, ile punktów może zdobyć tym strzałem, biorąc pod uwagę, że podczas przyjmowania lobów wykorzystuje wysokość 16%.

Jeśli dziś doskonale znamy Stupę, to Javier Ruiz gra mniej. A mimo to Hiszpan równie często korzysta z rulo, a nawet ma wyższy wskaźnik efektywności, przekraczający 30%. 30. zawodnik na świecie to bez wątpienia światowy numer jeden w tej dziedzinie, znacznie wyprzedzający konkurencję, za wyjątkiem Stupy.

Bela, skuteczność 50%!

Na tym wykresie widzimy kategorię graczy pojawiających się z konkretnym użyciem reguły. Rzeczywiście, Mike Yanguas i Martin Di Nenno w tym przypadku używają tego strzału oszczędnie, ale z bardzo dobrym skutkiem. Headlinerem w tym obszarze jest Fernando Belasteguin, który czerpie korzyści z tego, że praktycznie nigdy nie gra przy siatce (poniżej 1%), dzięki czemu osiąga wskaźnik efektywności znacznie powyżej standardów (50%).

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!