Czy znasz „worek bandeja„? Termin ten, nadawany przez internautów z odrobiną humoru, oznacza usługi wykonywane powyżej bioder, będący gorącym tematem dyskusji w świecie padel. Jednym z wielkich specjalistów jest niewątpliwie Franco Stupaczuk. Czas doprecyzować regulamin i rolę organu arbitrażowego, która czasami jest źle rozumiana.

W zeszłym tygodniu w Szwecji, pomimo prośby o zastosowanie VAR, sędzia przyznał punkt Stupie, mimo że zdjęcia pokazywały coś przeciwnego. Kontrowersja, która regularnie wychodzi na pierwszy plan.

Historycznie rzecz biorąc, gracze tak naprawdę nie rzucali wyzwania serwisom. Krytyka dotycząca zbyt wysokiego poziomu usług była rzadka i spotkała się z dezaprobatą. Ale wraz z przyspieszeniem rozwoju padel oraz rosnąca profesjonalizacja toru, szczególnie wraz z wejściem Katarczyków, gracze nie wahają się już potępiać usług z pogranicza.

Sędziowie czasami interweniują, ale gracze proszący o sprawdzenie nie zawsze są wysłuchiwani, nawet jeśli obrazy są wyraźne.

Oto 5 komentarzy:

  1. Zasada : Oficjalnie, piłkę należy grać poniżej pasa, ale zasada ta nie zawsze jest przestrzegana, zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów.
  2. Tenisiści: Wielu tenisistów zmaga się z tą zasadą i często popełnia błędy polegające na uderzaniu piłki znacznie powyżej miednicy. Gdyby zasada miała być rygorystycznie egzekwowana, koniecznych byłoby wiele dostosowań.
  3. Rola Premier Padel : Prawdopodobnie nic nie przyjdzie od Międzynarodowej Federacji Padel. Jest o godz Premier Padel aby ustawić się jasno, a reszta nastąpi.
  4. Zasada rozmiaru: Niektórzy chcieliby, żeby to usunięto, bo za bardzo zależy to od wielkości graczy. Im jesteś większy, tym łatwiej jest dobrze służyć. Niektórzy rozważają powszechną wysokość uderzenia piłki podczas serwowania.
  5. Profesjonaliści kontra amatorzy: W przypadku profesjonalistów maszyna/oprogramowanie może sygnalizować, gdy gracz przekroczy dozwoloną wysokość. W przypadku amatorów byłoby to bardziej skomplikowane, jeśli nie niemożliwe, ale nie miałoby większego wpływu na obecną sytuację. Z drugiej strony, wśród profesjonalistów, nieuchronnie doprowadziłoby to do zmian.

A Ty, jakie jest Twoje zdanie i rozwiązania?

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.