To wszystko Sri Lanka uruchamia się również w padel wraz z otwarciem pierwszego utworu padel kraju, Thimbirigasyaya w Kolombo, stolicy kraju.

Sri Lanka niekoniecznie jest znana z tego, że jest miłośnik sporty rakietowe, chociaż tenis jest dość obecny, ale raczej miłośnik krykieta. Rzeczywiście, jeśli Minister Sportu oświadczył, że siatkówka jest sportem narodowym kraju, serca Sri Lanki kierują się prosto do krykieta.

Sport jest również bardzo ważny w kulturze kraju. Zatem Sri Lanka zrobiła krok naprzód w kierunku dywersyfikację swojego katalogu ponieważ niedawno w kraju zainaugurowano swój pierwszy tor padel, w kompleksie tzw Padel Dom.

W wywiadzie dyrektor kompleksu, Szamal Perera, stwierdził: „To uruchomienie oznacza coś więcej niż tylko nowy biznes; to zobowiązanie do wspierania społeczności entuzjastów sportu i zapewniania nowych przygód na naszej pięknej wyspie."

Dlatego Sri Lanka podąża za tym przykładem przykład sąsiadujących Indii, coraz bardziej inwestowane padel. Co więcej, świadczy to o coraz większym zainteresowaniu tymi krajami azjatyckimi padel, Rzeczywiście, Pakistan również uległ wezwaniu padelz dużymi projektami związanymi z tą dyscypliną.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.