Od czasu padel rozwija się w szybkim tempie, pojawia się coraz więcej utworów z drugiej ręki. W przypadku niektórych klubów, które dopiero zaczynają, może się to wydawać doskonałym pomysłem, ale bądź ostrożny, nadal musisz zachować ostrożność. Robimy bilans ekspert Pierre’a Iskandara, społeczeństwa Podłoga Sportowa.

Nie zapomnij o dodatkowych kosztach

„Rynek ziemi padel second hand jest coraz bardziej dynamiczny. Możliwości są ciekawe, jednak należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Po pierwsze, cena początkowa może wydawać się atrakcyjna, należy jednak wziąć pod uwagę dodatkowe koszty związane z używanym torem.

ślad padel używany nowy zapas

Rzeczywiście, kupując używaną działkę, możliwe jest, że będzie ona wymagała napraw, ulepszeń lub modernizacji, aby spełniała obecne standardy. Koszty te mogą szybko się sumować. Na przykład należy wziąć pod uwagę transport, który może wahać się od 1500 € do 2500 € za osobę padel w zależności od lokalizacji zakup nowego trawnika wraz z taśmami klejącymi, klejem i dodatkowym piaskiem kosztuje od 4000 do 5000 euro.

„Nie da się odzyskać trawy”

„W rzeczywistości nie da się odzyskać trawy z padel nawet jeśli jest to wliczone w cenę, bo będzie pogniecione, pojawią się fałdy, trzeba będzie je pociąć na kilka kawałków itp. Innymi słowy, nie będzie na czym grać, zwłaszcza gdy znamy poziom wymagań zawodników, którzy zawsze proszą o dobrą trawę.

Należy również wziąć pod uwagę instalację, która może wahać się od 3500 do 5500 €, rozładunek materiału, około 800 do 1000 € (dźwig lub wózek widłowy teleskopowy + robocizna), kontener do przetwarzania odpadów, około 800 € i 500 € śrub. Dodaj do tego być może remont lub wymianę systemów oświetleniowych…

Przedstawiliśmy przegląd głównych kosztów, ale może być ich wiele innych, różniących się w zależności od produktu.

Wolisz zainwestować w coś nowego?

„Ostatecznie, jeśli uwzględni się wszystkie koszty związane z regeneracją używanej partii, całkowity koszt może zbliżyć się lub nawet przekroczyć koszt nowej partii. Nowe obiekty są zazwyczaj budowane zgodnie z najnowszymi standardami, przy użyciu wysokiej jakości materiałów i nowoczesnego sprzętu, co minimalizuje przyszłe koszty utrzymania.

Dlatego istotne jest, aby potencjalni nabywcy wzięli pod uwagę wszystkie koszty związane z nabyciem gruntu. padel, czy to nowe czy używane. Zawsze zalecamy, aby klienci dokonali dokładnej oceny przed podjęciem decyzji. Tym bardziej, że na grunty używane nie ma gwarancji, a posiadanie ich jest niezbędne przy wydawaniu kilkudziesięciu tysięcy euro

I wreszcie, nigdy nie wiemy, jak znajdziemy używany grunt po jego zdemontowaniu, przetransportowaniu i rozładowaniu, mogą występować anomalie, deformacje lub brakujące części.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !