To szósty tytuł Championa Francji padel dla Alix Collombon i trzeci dla Léi Godallier; dzięki zwycięstwu w finale w 4. rundzie są teraz królowymi FrancjiPadel Toulouse Colomiers przeciwko Jessice Ginier / Lucile Pothier (6/2, 6/1). „Opanowaliśmy temat, bardzo dobry początek meczu, udało nam się zrobić to, co zaplanowaliśmy, szczególnie we francuskim finale z Lucile Pothier i Jessicą Ginier, które miały bardzo dobry rok. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze sposobu, w jaki zwyciężyliśmy.”

Początek pierwszego seta był zacięty, ale decydujący był wrzut z autu w drugim: „To prawda, Lucile zaczęła od mocnego uderzenia, bo to jest ich mocna strona. Jessica bawi się swoją sylwetką. Okazuje się, że kiedy możemy temu przeciwdziałać, przejmujemy kontrolę, kontrolujemy grę i robimy różnicę. Każda przerwa w obu setach pomogła nam i miała na nich wpływ mentalny.

Bardzo samokrytyczni deklarują: „Jesteśmy bardzo szczęśliwi, ale chcemy więcej. Nie byliśmy pewni, czy zdobędziemy tytuł. Wiedzieliśmy, że w poprzednich meczach możemy spisać się znacznie lepiej w porównaniu do tego, co byliśmy w stanie osiągnąć. Dodaliśmy niezbędne składniki, aby dzisiejszy mecz był łatwy. Jak powiedziałeś, kontrolowaliśmy mecz od początku do końca, taktyka była bardzo jasna, a przygotowanie do meczu było dobre.

Bardzo agresywni, przyznają, że w przypadku trudności mogli zmodyfikować aspekt defensywny, mając więcej czasu na lob. Jednak plan A okazał się dzisiaj bardzo skuteczny, ponieważ „cały czas byliśmy przy siatce i znaleźliśmy rozwiązania, aby ją odzyskać”.

Grając we Francji, grają bardzo poważnie. Od trzech lat nie ponieśli porażki, z wyjątkiem przegranego seta z Lucile i Jessicą: „Chcemy postąpić właściwie. Nie przyjeżdżamy do Francji z myślą, że będzie łatwo. Wszystkie mecze są trudne, a dziewczyny robią postępy. Potrzebujesz regularności, konsekwencji i koncentracji.”

Lea Deutsch

Pasjonat Padel od 2018 roku z licznymi doświadczeniami w komunikacji i tworzeniu treści, chcę dzielić się z Wami moją pasją poprzez moje teksty.