To bardzo dobra wiadomość dla Léi Godallier, francuskiej numer 2, która to zrobi zawiesić karierę o radosną wiadomość: Francuzka jest w ciąży i wchodzi w piąty miesiąc.

W związku z tym zdecydowała się zawiesić swoją międzynarodową karierę, aby w pełni żyć życiem jako „przyszła matka”.

Niesamowity rok 2023 pod każdym względem

– Oczywiście, że tak bardzo szczęśliwy z tej wiadomości. I dlatego bezpieczniej było dla dziecka zrobić sobie przerwę” – mówi.

„Mój rok pod względem wyników jest najlepszy, jaki kiedykolwiek miałem. Dotarłem po raz pierwszy do 1/4 finału i pokonałem graczy znajdujących się znacznie wyżej w rankingu ode mnie (Alayeto / Araujo / Castello / Collombon…). A wszystko to podczas gry z 6 różnymi graczami w tym roku… Osiągnąłem swój najlepszy światowy ranking (32WPT).”

„To prawda, że ​​zmiana partnerów wymagała ode mnie energii… ale dostosowałam się do sytuacji najlepiej, jak umiałam”.

„Po ukończeniu w tym roku projektów zawodowych, mam możliwość realizacji mojego największego projektu życiowego”.

Francuska drużyna bez Léi

„Oczywiście czuję lekki ból w sercu w związku z Mistrzostwami Europy, które zwykle odbędą się w marcu przyszłego roku. Nie będę mógł wziąć udziału. Jestem jednak pewna, że ​​dziewczyny rozegrają wspaniały turniej, zwłaszcza że zespół z roku na rok jest silniejszy dzięki nowym zawodniczkom, które z pewnością wzmocnią francuską drużynę, a ja oczywiście będę ją wspierać z domu”.

„To nie znaczy, że przestanę trenować, oczywiście będę trenował, ale dostosuję się. Moim celem jest utrzymanie się na tyle, na ile to możliwe, aby wrócić jak najszybciej w przyszłym roku, ponieważ tak, w pełni zamierzam wrócić i jeszcze silniejszy.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.