Od kilku miesięcy Lea Godallier zniknął z śladów padel i to z dobrego powodu, ponieważ Francuski numer 2 właśnie została mamą.

Cztery miesiące po opuszczeniu stoków padel, rodowity Tahitańczyk planuje wrócić do służby. Na pojawienie się na kortach Léi Godallier będziemy musieli jednak poczekać jeszcze kilka miesięcy. Ten ostatni powie nam więcej na ten temat!

Wiadomości od czasu jego zakończenia

Radzę sobie bardzo dobrze. Nigdy nie byłem tak spełniony. Może to zabrzmi głupio, ale posiadanie dziecka to najpiękniejsza rzecz, jaka może się przytrafić. Życie rodzinne układa się bardzo dobrze i szybko złapaliśmy rytm z Baptiste.

Mamy urocze dziecko. Nie muszę nawet pracować nad cierpliwością i mentalnością, na razie wszystko jest naprawdę łatwe.

Wkrótce powrót?

Operacja "Ponowne podboje” nie została jeszcze uruchomiona, ponieważ urodziłam zaledwie dwa i pół tygodnia temu. Miałam cesarskie cięcie, więc zagojenie wymaga czasu. Jednakże, Naprawdę nie mogę się doczekać powrotu na boisko, chociaż muszę najpierw zrobić kilka rzeczy, aby móc to zrobić powrót do 100%. Szczególnie pod względem fizycznym będziemy musieli zadbać o porządek.

Mam zamiar ćwiczyć mięśnie brzucha, pływać, jeździć na rowerze, biegać, a potem stopniowo wracać na ląd. Nie muszę się spieszyć. Ja mam cel powrotu na P2 Bordeaux, w domu, w moim kraju, ale Zamierzam zadbać o swoje ciało.

Masz pomysł na partnera na jego powrót?

Znalezienie partnera jest skomplikowane nie tylko wtedy, gdy robisz sobie przerwę, nawet gdy grasz, to jest trudne. Kiedy następuje zmiana wśród światowych premier, nieuchronnie tworzy to „efekt domina” na parach z tyłu.

Zdecydowałem się nie szukać chwili, aby zobaczyć, co będzie się działo w pierwszych turniejach. A potem zobacz też, jak się czuję. Zanim więc zacznę szukać nowego partnera, Zamierzam skupić się na sobie pierwsze tygodnie.

Nowe powiązanie z Alix Collombon?

Widziałem, że Alix i Jess [Ginier] zagrają razem w turnieju. Czy Alix i ja zrobimy to samo? Nie jest niemożliwe, że znów zagramy razem, ale nie sądzę, że stanie się to w Bordeaux. Ona ma jego projekt z Julietą Bidahorrią i mam nadzieję dla niej, że wszystko dobrze się ułoży i że to stowarzyszenie będzie trwało jak najdłużej.

Gra z francuskim zawodnikiem nie jest częścią moich planów, Mam 2/3 pomysłów na hiszpańskich graczy ale nic nie jest dane raz na zawsze. Jest tak wiele zmian, tak wiele niespodzianek, że nic nie jest ustalone.

Kolombon Léi Godallier

Dwóch graczy z dużą różnicą w rankingach, opinia?

Uważam, że to fajne, że możliwe jest skojarzenie dwóch osób, które mają dużą różnicę punktów. To pozostają przypadki szczególne...

Tam Alix będzie grać z Jess, która ma niewielkie doświadczenie w porównaniu z nią. Z drugiej strony wiemy, że Julieta nie jest jeszcze w 100% gotowa, więc aby uniknąć przegranej turnieju, Zrobiłbym to samo co Alix. Wybrałabym osobę, którą znam na pamięć i z którą bardzo dobrze się dogaduję.

Myślę, że to dobry wybór, jeśli jest to „jeden strzał„. Więc tak, w pewnym sensie le padel to odrębny sport. To jest dobra strona padel aby umożliwić połączenie dwóch graczy, którzy mają tak dużą różnicę punktów: możesz zdobyć doświadczenie u boku dziewczyny, która ma go dużo.

Swoje ambicje na rok 2024

Nie mam żadnych ambicji jeśli chodzi o rankingi. Moim celem będzie naprawdę powrót do 100% na poziomie fizycznym i znajdź stabilny projekt z innym graczem. Od tego momentu mogę wyznaczyć sobie cel.

Nie stawiam sobie żadnych ograniczeń. W tym roku zagram pół sezonu, więc wezmę wszystko, co będzie do wzięcia.

Mój program z Bordeaux będzie polegał na klasycznym kalendarzu, do którego będę dodawał niektóre FIPy żeby wrócić do rytmu, zwłaszcza na początku!

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.