Léo Poulain, 25 lat, to imię, które koniecznie znasz, jeśli jesteś pasjonatem padel. W świecie, w którym często poszukiwane jest bezpieczeństwo w postaci stabilnej pracy, Léo przyjmuje odwrotne podejście i opuszcza swoją firmę, aby wyruszyć na poszukiwanie: zostań profesjonalnym graczem padel. Każdym etapem swojej przygody ze światem będzie dzielił się dzięki uruchomionemu właśnie kanałowi YouTube: „RoadToPro”.

„Ścieżka usiana pułapkami”

Léo nie wybrał najłatwiejszej drogi, pozostawił po sobie nie tylko pozycję współzałożyciela firmy The Court, ale także rodzinę, przyjaciół i dziewczynę. „To pokazuje, jak bardzo jestem zdeterminowany” powiedział. I on nie żartuje.

Przedsiębiorca treściowy

Dzięki silnej obecności na kilku platformach, takich jak Instagram, LinkedIn i TikTok, Léo jest już punktem odniesienia pod względem treści na padel we Francji.

„Jestem twórcą treści nr 1 na padel we Francji za pośrednictwem moich sieci Instagram, Linkedin, Tiktok, więc opanowałem te narzędzia do perfekcji.

Jest gotowy zmierzyć się z najbardziej wymagającym ze wszystkich: YouTube.

„YouTube to duży projekt, ponieważ jest to sieć najtrudniejsza w rozwoju, ale jednocześnie przynosząca najwięcej pieniędzy” – wyjaśnia Léo. Planuje publikować jeden odcinek tygodniowo w wciągającym formacie dokumentalnym, w którym opisuje swoje codzienne życie w Maladze: od treningów po chwile spędzone z przyjaciółmi, w tym napotkane wyzwania i świętowane zwycięstwa.

„Finansuj marzenie”

Jeśli Léo jest zdeterminowany, aby zostać profesjonalistą, jest równie zdeterminowany, aby sam sfinansować tę przygodę. Szacując koszt swojego projektu na 60 000 euro, liczy, że dzięki swoim przedsiębiorczym umiejętnościom uda mu się zebrać niezbędną sumę bez proszenia o pomoc rodziny. „Kiedy dokonujemy wyboru, trzymamy się go do końca” – zapewnia z determinacją.

Jedno jest pewne: przy takiej motywacji nie powinniśmy być zaskoczeni, gdy Léo realizuje swoje najśmielsze marzenia.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.