[typ pola = ”informacje”]Nasi przyjacieleAdidas Padel proponujemy techniczne i taktyczne tematy na Padel. Regularne referencje dzięki jego zespołowi pro ADIDAS.[/ box]

Alex Jordan, członek zespołu adidas Padel omawia znaczenie ćwiczeń rozciągających, które należy wykonać po każdym treningu lub meczu padel.

Porozmawiamy o niezwykłych, ale bardzo ważnych odcinkach 4, które mogą być dla Ciebie bardzo przydatne i możesz ubiegać się o inne zajęcia sportowe.

Po co się rozciągać ?  

Rozciąganie jest podstawowym elementem. Ważne jest, aby zarezerwować kilka minut po treningu lub grze na rozciąganie. Poprawi to twoje wyniki i pozwoli uniknąć obrażeń (co do zasady).

Rozciąganie wspomaga krążenie, zmniejsza napięcie mięśni, poprawia naszą mobilność, co pozwala na uzyskanie zwinności podczas wykonywania ćwiczeń. Ponadto poprzez rozciąganie możemy zwiększyć elastyczność, co jest ważne, aby uniknąć kontuzji. Wyjaśnia to fakt, że mięsień elastyczny zawsze będzie bardziej odporny na pracę tylną.

Rozciąganie i regeneracja po meczu

Wybrane dla ciebie odcinki 4, które wydają mi się bardzo ważne, pomogą ci poprawić regenerację po padlu.

W meczu padel Zawodowiec, zawodnik pokonuje kilkanaście kilometrów na boisku 20 × 10, co pozwala wyobrazić sobie, jakie przyspieszenia i hamowania występują podczas meczu.

Na poziomie amatorskim wykonujemy dużą ilość krótkich ruchów, co oznacza, że ​​kończyny dolne (nogi, kolana, kostki, pośladki itp.) Są bardzo zaangażowane w ćwiczenie padel, a także ramię trzymające rakietę.

Oto ćwiczenia 4:

PSOAS ILIAC

Jest to mięsień, który działa jak zginacz biodra. Używamy go każdego dnia do realizacji wielu działań i jest bardzo pożądany we wszystkich przypadkach.

Jak rozciągnąć:

  1. Uklęknij prawe kolano.
  2. Retrowersja miednicy poprzez spłaszczenie okolicy lędźwiowej.
  3. Przesuwaj miednicę, utrzymując retrowersję bez wygięcia.
  4. Kręgosłup jest prosty podczas całego rozciągania.

przywodzących

Adductor minor, adductor medius, adductor major, sartorius i krocze:
Mięśnie te mają fundamentalne znaczenie dla stabilności i równowagi naszych ruchów.

Aby prawidłowo się rozciągnąć, wystarczy:
1. Wstań, rozstawione nogi.
2. Na boki przechyl jedną z nóg.
3. Druga noga pozostaje prosta, maksymalnie rozciągnięta, aby uzyskać napięcie w wewnętrznej części mięśni.

PRZEDŁUŻENIE RĘKI

Krótkie promieniowe przedłużenie nadgarstka, wspólne przedłużenie palców, czyste przedłużenie małego palca, łokciowe przedłużenie nadgarstka i krótka dłoń są niezbędne, aby uniknąć zapalenia nadkłykcia.

Rzeczywiście, zapalenie nadkłykcia jest zapaleniem ścięgna łokcia bardzo powszechnym i budzącym grozę u graczy padel.

  1. Stojąc, rozciągając ramię twarzą do ciała dłonią w dół
  2. Zegnij nadgarstek, palce w kierunku ziemi.
  3. Jeśli nie odczuwasz bólu, pomóż drugiej ręce, aby zgiąć nadgarstek, powoli pociągając dłoń do siebie.

Soleus

Jego funkcją jest zgięcie podeszwowe lub wyprost stopy i podniesienie pięty w pionizacji. To potężny mięsień, niezbędny podczas chodzenia i biegania. Konkretnie, płaszczkowaty pełni ważną funkcję w pozycji pionowej; gdyby nie strzelał przez cały czas, ciało spadłoby do przodu.

  • Naciśnij ścianę, umieść nogę, którą chcesz rozciągnąć, podeszwą stopy na podłodze
  • Zegnij kolano i wysuń ciało do przodu
  • Aby zintensyfikować rozciąganie, możesz użyć podpory, aby podnieść przednią część stopy.

na zakończenie

Podsumowując, zaleca się wykonywanie ćwiczeń rozciągających zaraz po zakończeniu imprezy w Padel. Każdy odcinek powinien trwać od 15 do 30 sekund. Rób je stopniowo, stopniowo zwiększając napięcie mięśni, ale bez bólu.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.