Włochy będą gospodarzem 13. edycji Mistrzostw Europy padel FIP od 22 do 28 lipca. Najważniejszy konkurs kontynentalny organizowany przez FIP, Międzynarodowa Federacja padel, we współpracy z FITP, Włoską Federacją Tenisową i padel, odbędzie się na Sardynii, w Cagliari, na tak zwanej przez FIP „wyspie Padeldzięki wielkiemu wysiłkowi organizacyjnemu ostatnich lat”. Mistrzostwa Europy odbędą się we Włoszech po raz czwarty w historii.

„Mistrzostwa Europy padel FIP będzie reprezentować wzrost padel na szczeblu międzynarodowym oraz wielka praca federacji krajowych w rozwoju naszego sportu – powiedział Luigi Carraro, prezes Międzynarodowej Federacji padel -. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju portalu padel na całym świecie: profesjonaliści, seniorzy, juniorzy, amatorzy, działacze, sędziowie i menedżerowie. W Cagliari przeżyliśmy wspaniałe wydarzenia m.in padel i wydarzenia publiczne i jesteśmy pewni, że Włochy, kraj strategiczny, będą głównym bohaterem w organizacji Mistrzostw Europy, podkreślając format rywalizacji, który jest szczególnie bliski naszemu sercu: zawody drużyn narodowych. Dziękuję FITP, który umocnił swoją centralną rolę i pracował w ostatnich latach, aby osiągnąć wspaniałe wyniki sportowe i publiczne”.

„Chciałbym podziękować Międzynarodowej Federacji ds padel, jesteśmy szczęśliwi i dumni, że wybrała Włochy i Cagliari na gospodarzy tak prestiżowej międzynarodowej imprezy – powiedział Angelo Binaghi, prezes Włoskiej Federacji Tenisa i Tenisa. padel -. W naszym kraju żaden inny sport nie rozwinął się tak bardzo jak padel te ostatnie lata. Co więcej, wzrost, który nie wykazuje oznak spowolnienia, także dzięki naszemu zaangażowaniu. Po raz kolejny wykorzystamy wszystkie nasze umiejętności organizacyjne z FIP, aby kolejne Mistrzostwa Europy padel okazać się sukcesem i dalszym międzynarodowym potwierdzeniem padel".

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !