W ostatnich latach zauważyliśmy, że wraz ze wzrostem zainteresowania mediów nt padel profesjonalista, zmiany partnerów były coraz częstsze, gracze czasami nie wahali się rozbić pary już po jednym turnieju.

Dwa okna zmian?

Sytuacja, która nie podoba się technikowi Jorge Martinezowi. Jak powiedział naszym kolegom przy Mundo Deportivo– Hiszpan w to wierzy „Zmiana par to jedno z największych złych rozwiązań padel". Aby położyć kres pewnym ekscesom, trener Delfi Brei i Bei Gonzalez ma radykalne rozwiązanie: dwa okna zmian w sezonie, „w styczniu i lecie”.

Po "rynek”, który tej zimy będzie bardziej szalony niż kiedykolwiek, zauważamy, że padel jest w trakcie zmian. I chociaż te zmiany na koniec sezonu są nieuniknione, te, które mają miejsce w ciągu całego roku, można regulować. W każdym razie Martinez proponuje coś takiego: „W moim przypadku konieczne byłoby uregulowanie i ustalenie konkretnych okresów zmian, na przykład w styczniu i lecie. Myślę, że byłoby to korzystne dla zawodników, sponsorów, organizatorów, trenerów…”

Powody, które mają sens

Fani też? Dla trenera jest to absolutne „tak”: „Ludzie lubią identyfikować się z zespołem. Myślę, że o godz padelpowinniśmy położyć większy nacisk na pojęcie zespołu, jestem przekonany, że byłoby to korzystne dla wszystkich”.

Dla trenera skupienie się na nowym koledze z drużyny już przy pierwszej nieporozumieniu stwarza problem wartości: „Brak porozumienia nie powinien być wymówką dla niepracowania. (…) Kiedy sprawy układają się źle, musimy walczyć, aby wszystko szło dobrze.”

Trener Jorge Martineza padel

Powody podane przez Jorge Martineza wydają się mieć całkowity sens. Ostatecznie byłoby prościej dla wszystkich, gdyby gracze mogli zmieniać partnerów tylko dwa razy w roku, z prawdziwym „oknem transferowym”, jak w sportach zespołowych. Dłuższe projekty umożliwiłyby trenerom wprowadzenie większej liczby elementów, markom łatwiej byłoby sponsorować pary, fani mieliby mniejsze trudności z podążaniem za nimi itp.

Nie można też zaniedbywać aspektu wartości podkreślanych przez Hiszpana. Nie wolno nam zapominać, że sportowcy często są przykładem dla młodych ludzi, a gdy widzimy zawodników pełnych entuzjazmu podczas łączenia sił, rozstających się po kiepskim meczu, nie mamy do czynienia z bardzo dobrym przykładem poświęcenia i szacunku dla własnej wartości. słowo... Jeszcze piękniej byłoby zobaczyć, jak sportowcy walczą razem i idą na kompromis, aby ich duet mógł funkcjonować.

Delikatna instalacja?

Jeśli ten pomysł regulacji ostatecznie wydaje się bardzo logiczny, to jego wdrożenie zapowiada się trudne. Dla najlepszych wydaje się to wykonalne, pomijając kontuzje. Rzeczywiście, co by się stało w przypadku kontuzji zawodnika z czołowej dziesiątki? Czy jego kolega z drużyny miałby prawo spotykać się z kim chce, sugerując de facto zmiany kaskadowe, czy też powinien zrezygnować do czasu powrotu partnera lub rozpoczęcia okna zmian? Jednym z rozwiązań mogłoby być umożliwienie graczom losowania zastępstwa jedynie spoza, na przykład, Top 30 lub 40, chociaż z pewnością nie byłoby to w guście wszystkich sponsorów…

Kontuzja kolana Bidahorrii padel

Co w takim razie zrobić z graczami, którzy tak naprawdę nie zarabiają na grze? padel ale nadal bierzesz udział w turniejach na wysokim poziomie? Rzeczywiście, poza Top 50 lub 60 zauważamy, że gracze często mają wielu partnerów w ciągu sezonu, ponieważ niektórzy decydują się nie podróżować do tej czy innej lokalizacji ze względu na przykład na koszt biletów. Jak zmusić tych wszystkich „półprofesjonalistów”, aby trzymali tego samego partnera przez sześć miesięcy?

Wokół tej idei regulacji pojawia się wiele pytań, na którą – trzeba przyznać – nie brakuje argumentów. A ty, podobnie jak Jorge Martinez, chciałbyś, aby zmiany par były bardziej nadzorowane?

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !