Są dyskretną duszą turnieju. Ci, którzy na boisku i poza nim padelniestrudzenie gonią za żółtą piłką, nazywane są „bale".

Do tej drugiej edycji Greenweez Paryż Major 2023jest ich 24 w porównaniu do 250 na turnieju Roland-Garros. Do sędziowania podczas meczu są wybierani: jeden staje przy fotelu sędziowskim, a dwóch przy linii bazowej.

Niczym ukradkowe cienie, ci młodzi ludzie przemykają między dziedzińcami, opanowując każdy zakątek i tajne przejście. Aby na przykład dotrzeć do Philippe-Chatriera, mają bardzo specjalną metodę: przechodzą pod kortem centralnym!

24 kule korzystają z dedykowanej przestrzeni: pokoju kolekcjonerów. Oaza relaksu wyposażona w stół do ping-ponga i konsolę PlayStation do chwil rozrywki.

I przeżywają niezapomniane chwile. Leopold, jeden z tegorocznych kolekcjonerów, miał wyjątkową misję oczyszczenia jednego z okien boiska z wymiocin piłkarza. Ten mecz zapamięta na długo!

To powiedziawszy, trudno im narzekać, gdy mają najlepsze miejsce do obserwowania meczu.

CP: Valentin Marc i Paul Chevalier

Serdecznie dziękujemy naszym przyjaciołom z Mała Żółta Piłka.

Amance’a Redondy’ego

Zostałem fanem padel, Zamierzam informować Państwa na bieżąco o wszystkich nowościach padel ! Do zobaczenia wkrótce na stokach!