Coraz częściej wdrażane są departamenty i terytoria zamorskie (DOM-TOM). padel. Jérémy Scatena, założyciel 100% Padel, podkreśla korzyści płynące z budowy obiektów na tych wyspach, ale także ostrzega przed pewnymi wyzwaniami:

„The padel przeżywa eksplozję światowej popularności, a francuskie terytoria zamorskie nie są wyjątkiem. Dzięki sprzyjającemu klimatowi, większej przestrzeni dostępnej niż we Francji kontynentalnej oraz pogodzie umożliwiającej intensywniejsze korzystanie z kortów zewnętrznych, warunki są idealne.

problemy

„Jednak francuskie terytoria zamorskie borykają się z cyklonami i gwałtownymi wiatrami, nie wspominając o rozpryskach morskich. Bardzo ważne jest zainstalowanie wzmocnionego gruntu, który wytrzyma te ekstremalne warunki.

Boom padel w tych regionach można wytłumaczyć z kilku powodów. Jak wspomniano wcześniej, klimat odgrywa kluczową rolę. Ponadto duży napływ turystów i urlopowiczów stwarza szansę na praktykę padel".

Cynkowanie…

"W 100% Padel, wszystkie nasze konstrukcje wykonane są z ocynkowanego żelaza, zarówno do instalacji wewnętrznych, jak i zewnętrznych. W przypadku projektów wymagających zwiększonej ochrony przed utlenianiem, przed ostatecznym wykończeniem nakładamy warstwę farby antykorozyjnej. Cynkowanie to proces pokrywania stali i żelaza warstwą cynku w celu zabezpieczenia ich przed korozją atmosferyczną.

Obróbka ta polega na zanurzeniu części metalowych w roztopionym cynku o temperaturze 450°C, w wyniku czego powstaje powłoka, której trwałość może wynosić od 7 do 42 mikronów lub od 45 do 200 mikronów, w zależności od wymagań. Farba antykorozyjna służy przede wszystkim jako pierwsza warstwa ochrony konstrukcji metalowych, zapobiegając utlenianiu materiału i przygotowując powierzchnię do innego rodzaju wykończeń.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.