Francuzi stają się coraz liczniejsi na profesjonalnym torze Padel: The World Padel Tour. Wykorzystaliśmy dobrą wiadomość o miejscu 115e Jérémy'ego Scateny, aby zwrócić uwagę na francuską trupę zlokalizowaną głównie w Barcelonie i Madrycie, twierdze 2 świata padel.

Po pierwsze, zwróćmy uwagę na odwagę naszych graczy, którzy wybrali się na przygodę profesjonalnego padla w Hiszpanii. Niekoniecznie mówili językiem, dla niektórych nie było wielu lat padel w nogach, w końcu dla innych chodziło o to, aby porzucić pracę, aby w pełni żyć swoją pasją.

Dziś Francja stała się silnym narodem międzynarodowego wiosła. I jesteśmy im to winni.

Przedstawiciele 15 w dżentelmenach

Zaczniemy od panów. Rzeczywiście, gracz i nie tylko, aby uruchomić tę dynamikę: Robin Haziza. Historia zapamięta, że ​​Robin był pierwszym francuskim graczem profesjonalizującym się i regularnie uczestniczącym w etapach WPT. Ponieważ inni poszli w ich ślady.

Mamy francuskich przedstawicieli 15 w rankingu World Padel Tour, uznawanym przez większość graczy za światowy, nawet jeśli obwód zawodowy jest niezależny od Międzynarodowej Federacji Padel (FIP).

Francuskim numerem jeden w światowym rankingu jest Jérémy Scatena, a następnie Robin Haziza. Jeśli Bastien Blanqué i Johan Bergeron nie grają już razem, nadal mają taką samą liczbę punktów po wspólnym sezonie w zeszłym roku.

Max Moreau to 174e. Wiemy, że ma duży potencjał. Mamy nadzieję, że zobaczymy to w lepszym miejscu pod koniec roku.

Za nimi są na razie bardziej przerywane WPT. Występują bardzo niewiele turniejów podczas World Padel Tour. Ale niektórzy, jak wicemistrzowie Francji Padel, Benjamin Tison i Adrien Maigret, zamierzają zainwestować znacznie więcej w profesjonalny tor.

Zwróć uwagę na światowe miejsce Arnaud Di Pasquale w 366e. Oczywiście jest to ranking symboliczny, ponieważ wystarczy mieć dziką kartę, aby wziąć udział w zawodniku World Padel Tour i zdobyć punkty, aby znaleźć się w rankingu World Padel Tour.

 1. Jérémy Scatena: 115
 2. Robin Haziza: 138
 3. Bastien Blanqué: 152
 4. Johan Bergeron: 152
 5. Maxime Moreau: 174
 6. Adrien Maigret: 179
 7. Loïc The Panse: 252
 8. Benjamin Tison: 258
 9. Thomas Dulion: 366
 10. Arnaud Di Pasquale: 366
 11. Jean Thomas Peyrou: 396
 12. Julien Maigret: 396
 13. Maxime Bourgoin: 396
 14. Yann Auradou: 396

Zasadniczo gracze 500 uczestniczyli co najmniej raz w Open / Challenger / Master World Padel Tour u mężczyzn.

Francuski 5 na profesjonalnym torze

W przypadku kobiet pierwsza Laura Clergue będzie pierwszą Francuzką, która spróbuje przygody na profesjonalnym torze. Namiętna i odważna postanowiła zawiesić karierę inżyniera, aby skupić się na padlu 100% w Hiszpanii. Jeśli dzisiaj widzimy, że coraz więcej obcokrajowców testuje się na zawodowym torze, Laura była prekursorką.

Alix Collombon był drugim Francuzem, który wystartował w zawodowym torze. I przeżyła pierwszy rok nierealny, uzyskując dostęp do światowej klasy 40 na koniec roku. Jak mówi tak dobrze:Teraz będzie musiało to potwierdzić, a na pewno jest jeszcze bardziej skomplikowane ”

Godallier / Martin to francuska para 100% na torze damskim. Nie możemy się doczekać ich ewolucji w tym roku ...

I oczywiście kończymy jedną z postaci francuskiego i europejskiego padla: Kristiną Clément. W ten weekend widzieliśmy z angielską Tią Norton, która jest jednym z graczy, którzy potrafią zawiesić swoje miejsce w drużynie Francji.

Międzynarodowy ranking naszych francuskich:

 1. Alix Collombon: 37
 2. Laura Clergue: 64
 3. Lea Godallier: 171
 4. Melissa Martin: 171
 5. Krisina Clement: 206

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.