W tym tygodniu publikacja rankingu FIP obwieściła złe wieści: w światowej setce najlepszych zawodników nie ma już żadnych francuskich zawodników.

Rzeczywiście, Thomas Leygue stracił we wtorek pięć miejsc i w związku z tym został zdegradowany na 104. miejsce, wyprzedzony (i logicznie rzecz biorąc) przez Leandro Augsburgera. Jérémy Scatena również stracił trzy miejsca i wylądował na 112. miejscu (a który powinien stracić więcej miejsc, odkąd zajął jego międzynarodową emeryturę) tuż przed Maxime Moreau. Bastien Blanqué i Dylan Guichard zyskali przewagę dzięki drugiej rundzie przedpremierowej w Acapulco, spychając Jérôme Inzerillo na 134. miejsce na świecie.

Thomas Leygue, który nadal będzie walczył w Puerto Cabello, może zebrać punkty niezbędne do odzyskania w przyszłym tygodniu miejsca w pierwszej setce.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!