Wiemy, liczba konkurentów we Francji stale rośnie, a miłość do nich rośnie padel po prostu rośnie, sezon po sezonie.

Obecnie Roman Taupin de Padelonomika powraca z rankingiem 30 największych klubów we Francji. W tym rankingu, co nie jest zaskoczeniem, infrastruktura na południu jest najlepiej wyposażona, a kilka klubów z północy ma m.in. pole position dla as Padel Hobbyści, z ponad 711 licencjobiorcami.

Tak, ale proszę bardzo, rząd danych woła: procent zawodniczek w każdym klubie…Od jakiegoś czasu FFT próby feminizacji padel, z wydarzeniami odkrywczymi, prawie w całej Francji. Bezpłatne inicjacjeprzez kilka godzin, aby spróbować dotrzeć do nowego typu odbiorców.

Wracając do ostatniego rankingu Romaina Taupina, ten brak kobiet wśród licencjobiorców padel jest tym bardziej oczywiste. To proste, na Konkurenci 9270 z tych 30 klubów tylko my się liczymy 1214 kobiet, czyli około 15%.

„Źli” studenci w rankingu

Spośród 30 klubów wymienionych w rankingu, 17 ma mniej niż 15% licencjobiorców w ich infrastrukturze. Wśród tych klubów znajduje się pięć klubów z najniższym odsetkiem kobiet wśród licencjobiorców:

  • breizh Padel AS : 2,8% (7 konkurentów na 244 licencjobiorców).
  • Padel Akademia Tolosy Montauban : 3,9% (9 konkurentów na 229 licencjobiorców).
  • 4Padel bordeaux : 5,1% (16 konkurentów na 316 licencjobiorców).
  • AS Padel Hobbyści : 5,3% (38 konkurentów na 711 licencjobiorców).
  • Esprit Padel Klub : 5,6% (17 konkurentów na 306 licencjobiorców).

Mniej 6% konkurentów w każdym z tych klubów obserwacja mówi sama za siebie. I na razie nie ma podziału na Północ i Południe, w obu przypadkach jest tak samo. Oczywiście nie możemy nikogo winić. Ale te liczby rodzą pytania... A przede wszystkim pojawia się pytanie: gdzie są kobiety na zawodach?

„Dobrzy” studenci w rankingu

Aby osiągnąć te 15% potrzebowaliśmy kilku klubów wyróżniających się z tłumu. Sześć klubów ma w swojej infrastrukturze nawet 20% licencjobiorców. Teraz znajdźmy nasz wiodący kwintet:

  • TC Saint Cyprien : 27,2% (61 konkurentów na 224 licencjobiorców).
  • Béziers Padel Klub : 25,4% (68 konkurentów na 268 licencjobiorców).
  • Bandol TC : 23,7% (58 konkurentów na 254 licencjobiorców).
  • Klub tenisowy Rennes Garden : 22% (70 konkurentów na 318 licencjobiorców).
  • Sète Padel : 20,9% (80 zawodników na 382).

Nawet jeśli mówimy tutaj o „dobrych” studentach, możemy jedynie zauważyć, że odsetek rywalizujących zawodniczek pozostaje jednak bardzo niski w porównaniu z ich kolegami. Tak się składa, że ​​większość tych klubów zlokalizowana jest na południu Francji.

PADELKLUBY ZAWODNIKÓW CZĘŚCI ONOMII

Zatem oczywiście padel est sport, który wciąż jest w pełnym rozkwicie, daleki od osiągnięcia punktu kulminacyjnego. Odtąd jedyną rzeczą, na którą można mieć nadzieję, jest to, że w trakcie ekspansji padel zabrać ze sobą nowi konkurenci. Zwłaszcza, że ​​we Francji liczba turniejów dopiero rośnie i możliwości rywalizacji z nowymi przeciwnikami rosną.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.