W sobotę 7 kwietnia Country Club Barrière de La Baule zorganizował inaugurację swoich trzech nowych kortów tenisowych. padel, pod stuletnimi drzewami, rzut kamieniem od oceanu.

Założony w 1928 roku Barrière Country Club jest integralną częścią grupy Barrière, słynnej francuskiej grupy zarządzającej 32 kasynami, 19 luksusowymi hotelami oraz ponad 150 restauracjami i barami, w tym słynnym Fouquet's na Polach Elizejskich.

Klub przeprowadził tę inaugurację po zakończeniu prac rozwojowych na kortach tenisowych. padel, otwarcie w 2023 roku. Trzy tory Country są odkryte, ale wyposażone w specjalny dywan, który doskonale pochłania wilgoć i pozwala na zabawę nawet tuż po ulewie.

Inauguracja Country Club Barrière 2024 2

W wydarzeniu uczestniczyli różni przedstawiciele związani z projektem:

  • Jean-Luc Barrière, skarbnik generalny FFT (którego imię jest przeznaczone na tę inaugurację).
  • Franck Louvrier, burmistrz La Baule.
  • Patrick Guérin, Prezes Ligi Tenisowej Kraju Loary.
  • Pani Sabrina Léger, wiceprezes FFT.
  • Pan Marc Mauret, dyrektor Barrière Country Club.
Inauguracja Country Club Barrière 2024 3

Obecny także dyrektor centrum hotelowego Barrière w La Baule, Laurent Garrido, zapowiedział budowę czwartego kortu oraz że przestrzeń dostępna wokół obiektu pozwoliła zaplanować w przyszłości piąty tor, a nawet więcej. Jednocześnie w przyszłości kraj mógłby posiadać dwa zadaszone korty, aby umożliwić stały dostęp do gry, a w szczególności do lekcji tenisa. padel, prowadzone przez nauczycielkę Sophie Gilbert.

Inauguracja Country Club Barrière 2024 4
Regis Monnerie

Régis Monnerie jest założycielem francuskiej strony internetowej Padel XP. Opierając się na swoim doświadczeniu, wraca do pytań, które masz na temat rakiet śnieżnych. padel.