Nic więc dziwnego, że półfinał kobiet pomiędzy Stade Toulousain a My Centre Palavas dotrzymał wszystkich obietnic. Héraultaises, zwycięzcy posiadaczy tytułu, zdobyli bilet do finału i będą musieli zmierzyć się z All In Padel Lyon. Ekscytujący szok dla ich prezydenta Yannicka Maurela, który wypowiadał się w naszych felietonach. A kto marzy o przyniesieniu pucharu do domu.

Zeszłoroczna zemsta

„To była zemsta za zeszły rok, półfinał przeciwko Tuluzie. Byliśmy trochę bardziej faworytami niż wcześniej, więc utrzymaliśmy swoje miejsce. Zagraliśmy dwa dobre mecze, szczególnie dwa duże sety (po jednym w każdym meczu), a dziewczyny potrafiły utrzymać dobrą formę w odpowiednim momencie. Jesteśmy w finale!”

Cel osiągnięty

„Jesteśmy małym miasteczkiem w Palavas, liczącym 6 mieszkańców… (śmiech). Osiągnięcie tego jest już wspaniałą rzeczą.

Początkowy cel był ostateczny. Wiedzieliśmy, że po drugiej stronie jest duża drużyna Lyonu. Teraz, gdy jesteśmy w finale, oczywiście postaramy się wygrać i zrobimy wszystko, co w naszej mocy. Nasz cel został osiągnięty, ale finał został wygrany.”

Moje Centrum powiększa się o 2 nowe kluby

„W tej chwili My Center niekoniecznie jest franczyzą, ponieważ w dalszym ciągu sami nimi zarządzamy.

Oprócz kortów tenisowych mamy 6 stoków docierających do Cogolin i cztery inne rozpoczynające się w La Grande-Motte. Planowane są na koniec grudnia-początek stycznia. W Palavas mamy teraz cztery tory wewnętrzne i cztery tory zewnętrzne, nie zapominając o nowym budynku klubowym.

Następnie w projekcie 2 kolejne centra…

„Dopóki nie jest podpisane, nigdy nie udzielam żadnych informacji. Ale tak naprawdę są dwa projekty, które pojawią się w 2024 r.”.

„Zespół mniej jednorodny niż nasz”

„Nie jesteśmy faworytami w meczu All In Padel Lyon. Pomyśleliśmy o składzie, może się on zmieniać w zależności od stanu sprawności każdej osoby. Wiemy, że Alix (Collombon) to strach na wróble, straszy wszystkich! Znamy jej obecny status, będziemy musieli znaleźć rozwiązania, aby grać przeciwko niej inteligentnie. Potem jest też duża para z Jessicą i Lucile. Myślę, że to mniej jednorodny zespół niż nasz, ale z prawdziwymi headlinerami. To będzie bardzo ciekawy mecz do oglądania.”

To dzięki ojcu Auxence odkrył padel, sześć lat wcześniej. Dziś z pasją śledzi międzynarodowe wyścigi i drażni palacza w swoim klubie treningowym w Tuluzie Padel Klub. Można go także znaleźć na La Feuille de Match i LesViolets.com, dwóch wyspecjalizowanych mediach poświęconych Toulouse FC.