Dwa tygodnie temu wróciłem z tobą na historii padel we Francji, z pewnymi anegdotami, zwłaszcza dotyczącymi pewnego Yannick Noah i pewna Stefan Edberg. Przyznaję, że w tym poście Popełniłem błąd. Ogłosiłem, że: „ pierwszym ośrodkiem padel in France powstał w 1992 roku w mieście Perpignan".

Jednak wielu z Was zareagowało, podkreślając ten rażący błąd. W rzeczywistości pierwszy klub padel nie otwarto w Perpignan, ale w Saint-Jean-de-Luz. Pozostaje na południu, blisko Pirenejów, ale zdecydowanie nie w dobrym dziale.

W związku z tym, po tym jak opowiedziałem Państwu o początkach padel we Francji Nadszedł czas, abym przedstawił Wam trzy pierwsze kluby padel (i nie, Perpignanu tam nie ma).

Trinquet Anderenia w 1985 roku

Pierwszy klub padel otwarty w 1985 roku w Saint-Jean-de-Luz. Był w Trinquet Anderenia. Dwie działki zostały zabudowane i istnieją do dziś, jeden z nich jest nadal przejezdny. Ale z pewnością zrozumiesz, że w Trinquet Anderenia znajdziemy przede wszystkim baskijską pelotę, ale także squash, a co za tym idzie słynny „paddle tenis”.

Golf Chantaco w 1985 roku

W tym samym roku, jeszcze w Saint-Jean-de-Luz, Golf Chantaco otwiera również swoje pola golfowe padel. Dwa, żeby być precyzyjnym. Dziś nadal można znaleźć te dwa utwory. Zostały niedawno odnowione, ale zachowały betonowe ściany z tamtych czasów.

Obecnie klub tenisowy luzien oferuje lekcje tenisa padel i turnieje w tej wspaniałej scenerii, zarówno tej typowej, jak i nietypowej!

GOLFOWE CHANTACO

Sengouagneta w 1990 r

Opowiem teraz o wiosce sengouagnetw Haute-Garonne. Zatem obecnie w tym wydziale „śmierdzi”. padel", Parafrazować Alix Collombon. Z 4Padel, Tuluza Padel Klub, Człowiek Padel, prawie nie możemy zrobić więcej padel niż Górna Garonna.

Ponieważ, en 1990, mała wioska Sengouagnet, 1h20 od Tuluzy, ma dwa boiska padel (co widać w tle obrazu). Nawet dzisiaj możesz uderzyć piłkę w tej uroczej małej wiosce liczącej 209 dusz.

HISTORIA PADEL FRANCJA

Jest na południowym zachodzie, u bram Pirenejów, a zatem blisko Hiszpanii, że le padel stworzył swoje gniazdo, koniec lat 80., początek 90. Dzisiaj, padel eksplodował we Francji, ale te trzy kluby zostaną na zawsze zapamiętane.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.