później przetestowali Radio Maximum Summum Prisma i Bourne Summum Prisma Radio, Stéphane Penso zajmuje się dzisiaj 3 nowymi palas Varlion !

PRYZMA BOURNE'A SUMMUM 2022

Pryzmat Bourne'a Summuma

Ten model jest następcą bardzo popularnego Pryzmat Bourne'a Summuma de Varlion, z którym Miguel Yanguas grał w 2021 roku.

Miguel Yanguas i jego nowa Bourne Summum Prisma S

Rama PRISMA nadal oferuje oszałamiającą aerodynamikę i przecina powietrze jak folia, aby uzyskać szybszy zamach.
Dzięki diamentowemu kształtowi i wysokiemu wyważeniu, ten pala oferuje główne cechy: moc i precyzję.

Aby uczynić to jeszcze bardziej znaczącym, Varlion korzysta z własnej technologii Stopniowe otwory, co oznacza, że ​​otwory są gwintowane w różnych rozmiarach. Jest to technologia wiercenia polegająca na zastosowaniu 3 różnych rozmiarów otworów, dzięki czemu są one mniejsze w obszarze centralnym (średnica 10 mm), średnie w obszarze środkowym aż do zbliżenia się do ramy (11,5 mm) oraz duże na obwodzie lub bliżej do ramy (13 mm).
Dzięki temu wierceniu Varlion umożliwia skompensowanie nadmiernej elastyczności środka palucha niską elastycznością obszaru rdzenia, który łączy się z ramą, co pozwala na większą jednorodność na wstrząsy i zwiększenie odporności rdzenia.

Ten pala ma też kształt Summum wyjątkowy co oznacza, że ​​rączka jest o 2 cm dłuższa niż zwykle. I muszę przyznać, że to nie lada gratka!

Oznacza to, że możesz łatwiej wykonywać dwuręczny bekhend i zyskać większą dźwignię w ciosach, a tym samym generować większą moc.
Udało mi się przetestować wszystkie modele z rdzeń W (Zima), który jest bardziej miękkim (ale twardszym niż przeciętny) rdzeniem zapewniającym doskonałe odbicie i idealnym do gier poniżej 25 stopni.
Le Wynik (Lato) jest zalecane, gdy temperatura będzie bardziej gorączkowa (bardzo twarda guma).

Na powierzchni Varlion, we współpracy na wyłączność z największym włoskim producentem włókna węglowego, wykorzystał Włókno 12K zatrudniony przez znane marki, takie jak Ferrari.

W ataku ten pala jest bardzo dobrze skrojonym modelem ofensywnym, który daje dostęp do zadziwiającej szybkości zamachu, stałej wagi i niesamowitej precyzji w starciu. Należy jednak dodać, że jest to model bezwzględny, który postawi wymagania Twojej technice.
Kiedy wszystko jest wyśrodkowane, ta rakieta oferuje wybuchowe piłki i doskonałe czucie, ale przy mocnych uderzeniach i poza słodkim miejscem zostaniesz natychmiast ukarany.

W obronie, z tyłu kortu, ważne jest, aby być dobrze ustawionym i mieć doskonałe wyczucie czasu, ponieważ palacze w kształcie rombu z dość wysokim balansem są trudne do oswojenia.
Jednak technologie aerodynamiczne sprawiają, że jest elastyczny we wszystkich ruchach, a możliwość oferowana przez Varlion doboru wagi w zakresie kilku gramów pozwoli Ci postawić na lekką wersję, która zapewni większą zwrotność.

Dla kogo przeznaczony jest Varlion Bourne Summum Prisma 2022?

To doskonały model dla każdego, kto szuka rakiety dość technicznej i ofensywnej, ale z pewną kontrolą. Polecam go zaawansowanym graczom.

MAXIMA SUMMUM PRISMA

MAXIMA to nowa forma powstała z połączenia LW i Bourne.
Przeznaczony jest dla graczy, którzy potrzebują większej kontroli w swojej grze, nie rezygnując z mocy rakiety, jak pewien Thomas Leygue !
Ponieważ korpus ma kształt pryzmatu, zmniejsza punkt kontaktu o 90%. Ponadto opór powietrza został zmniejszony o 10% w porównaniu z sześciokątną ramą lub innymi konwencjonalnymi ramami, zgodnie z badaniami, które trwały kilka lat.
Te zmiany zapewniają lepszą kontrolę rakiety i większe przyspieszenie przy każdym uderzeniu.

Le Zderzak Prisma jest zawsze w grze, został zaprojektowany w najdrobniejszych szczegółach z niewielką wagą (7gr), a także działa jako tłumik drgań, ponieważ jest całkowicie przymocowany do ramy za pomocą taśmy samoprzylepnej 3M.

PRYZMA LW SUMMUM

Referencje LW, tymczasem jest najbardziej dostępnym i kontrolowanym pala.

Dzięki okrągłemu formatowi i doskonałemu wyważeniu jest to model z ogromnym sweet spotem, z zadziwiającą zwrotnością.

Wykorzystując również wszystkie technologie 2022, jest to wszechstronna rakieta par excellence, która zachwyci najszersze spektrum graczy.
Diffusor Wings, technologie Slice i słynny pasek Handlesafety to także część wyprawy tym modelem, której używała w szczególności Barbara Las Heras, co bardzo sobie cenię.

na zakończenie

Z jednej strony mamy do czynienia z dwoma surrealistycznymi palaczami, nazwanymi Radio, które zachwycą współczesnego gracza pragnącego wyróżnić się tymi trudnymi odniesieniami. Wydaje się, że zostały stworzone dla rygorystów, którzy poszukują perfekcji w najdrobniejszych szczegółach. Pełen innowacji, oryginalność rymująca się z rewolucją, te dwa pałace polecane są osobom, które mają już sporo lat padel w ramieniu, a przede wszystkim doskonała technika.

Stephane penso test varlion radio bourne maxima 2022

I odwrotnie, pozostałe 3 modele, które właśnie widzieliśmy dzisiaj, zostały wykonane z zupełnie innym hasłem, a mianowicie dostępnością i wyrozumiałością.
Ale nie popełnij błędu, Bourne Summum to model potęgi, którą można udomowić, Maxima jest poręczna, a jednocześnie ma znaczny potencjał ofensywny, a LW jest ostatecznym wzorcem łączącym tolerancję i wygodę. 

Aby mieć zaszczyt zakupu jednego z tych 400 modeli, o przekonujących cechach, a przede wszystkim gwarancji solidności i powagi, wykonanego ręcznie w Hiszpanii, należy policzyć nieco ponad 3 euro.

Dziękuję Varlionowi za zapoznanie mnie z tymi wszystkimi modelami o nienagannej jakości. Moim ulubionym, jeśli będę musiał wymienić, będzie Maxima Summum Prisma W, wspaniały w swojej czarno-złotej sukience, prawdziwy klejnot o wyjątkowej grywalności.

Stéphane Penso

Fan padel, Stéphane został oficjalnym testerem planety padel w Europie. Wszystko przechodzi przez jego fachowe ręce. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu w świecie wędrówek w rakietach śnieżnych jest w stanie zeskanować Twój sprzęt od stóp do głów!