Rant od Davida Mateo, założyciela obwodu padel francuski VIA PADEL i współorganizatorem WZROST FIP Canet-en-Roussillon i ZŁOTO FIP Perpignan, o mentalności „tenisowej”, która zyskałaby na tym „padel".

Powraca do tego tematu.

„Niektórzy uciekli z tenisa z powodu tej mentalności”

„Widzę, że w ostatnich miesiącach nastąpiła ewolucja w zachowaniu w padel. padel kwitnie, turnieje padel są regularnie pełne. To bardzo dobre wiadomości. 

Ale dla mnie padel może stracić przyjaznego ducha, jeśli nie będziemy ostrożni. Zidentyfikowałem kilka zachowań, które w ostatnich miesiącach zyskują na znaczeniu. 

Nie chcę sprzeciwiać się tenisowi padel, ale mój wniosek jest taki:

  • Znaczna część problemów pochodzi od tenisistów
  • Niedawno wylądowali w padel

Tak, zidentyfikowaliśmy również niektórych weteranów i przyzwyczailiśmy się do niektórych z tych zachowań. Kiedy byliśmy mniej, kilka lat temu łatwiej było nam zarządzać i być może popełniliśmy błąd akceptując te sposoby działania. 

Ale z boomem w padel, naprawdę musimy być bardziej ostrożni”.

„Pakiety, które są coraz liczniejsze”

„To stało się nawykiem, nie możemy organizować turnieju padel bez tych zwykłych pakietów. 

Problem w tym, że niektórzy to recydywiści. Ale najczęściej pojawiają się dzień wcześniej, a dla niektórych kilka godzin przed meczem. A czasem nawet wcale! [Uwaga redakcji: bez ostrzeżenia o paczce]

W niektórych przypadkach z pewnością istnieją logiczne wyjaśnienia. Ale nie będziemy się okłamywać, wiemy, że zdecydowana większość te przepadki mają miejsce po upublicznieniu tabel.

Kiedy wystawiamy kury na naszej aplikacji, zabieramy paczki, ale gdy ich nie wystawiamy, narzekamy! Więc co robić? Stawiam graczom pytanie: co proponujecie jako rozwiązanie? 

Ponieważ niektórzy nie chcą grać przeciwko innym, ponieważ może to być zły remis, stajemy w obliczu tego zjawiska, które jest coraz trudniejsze do kontrolowania. 

Nawet jeśli nie jest to kwestia pieniędzy, dziwi mnie to, że niektórzy z tych samych graczy nie chcą płacić opłaty rejestracyjnej i dlatego przenoszą wszystkie konsekwencje swojego zachowania na organizatora turnieju.

„Zachowanie na boisku może pogorszyć konkurencję”

„Obserwujemy łańcuch złych zachowań. 

Zachowania przekraczające granice, które psują chwilę przyjemności, z graczami, którzy odchodzą bez ukończenia meczów, niespłacone długi, 30 minut opóźnienia bez uzasadnionego powodu, nowi gracze, którzy wyróżniają się od pierwszego turnieju lekceważeniem przeciwników, ostatnia minuta wypłaty… 

Myślę, że być może jest tu do zrobienia edukacja z tymi wszystkimi nowymi graczami, którzy gromadzą się, by im powiedzieć: „witaj, cieszymy się, że tu jesteś, ale nie zapomnij też szanować organizatorów, swoich partnerów i przeciwników”. . 

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.