Jérôme Bécasset i Jean-Marc Herard będą codziennie powiększać ligę i jej przedstawicieli na Mistrzostwa Francji Padel w Padel Club w Lyonie (Padel Central).  Liga Dauphiné Savoie jest oblężona.

młode delfiny

1 / Ścieżka fitness

Jean Charles COLAS-ROY (JCCR): Zacząłem grać w tenisa w wieku 7-8 lat, a od 15 lat gram dla zabawy i zawodów. Jestem w rankingu XNUMX i posiadam licencję w GUC Tennis w Grenoble.

Alexandre PERILHON (AP): Gram w tenisa odkąd skończyłem 9 lat, a obecnie jestem w rankingu 2/6. Dużo grałem w badmintona, a także w tym roku próbowałem tenisa plażowego.

2 / Odkrycie Padela

JCCR: Odkryłem PADEL nieco ponad rok temu. To był przypadek, że zdecydowaliśmy się spróbować tenisa z kilkoma znajomymi i od razu doceniliśmy życzliwość i zabawę tego sportu.

AP: Odkryłem padel zeszłego lata (2014) dzięki mojemu partnerowi Jean-Charlesowi i ja od razu się uzależniłem.

3 / Doświadczenie i cele

JCCR: Regularnie gramy dla zabawy. Czasami gramy w gry, które mogą przekraczać 3 godziny zabawy, a zabawa wygrywa ze zmęczeniem! Chcemy teraz zrobić kilka zawodów, aby sprawdzić nasz poziom i konkurować z innymi parami poza regionem.

AP: Od czasu odkrycia padel Gram regularnie, 1 do 2 razy w tygodniu to dużo frajdy. Mam nadzieję, że się poprawię i zmierzę się z nowymi graczami, ponieważ często gramy przeciwko tym samym przeciwnikom w Grenoble.

4 / Który klub?

JCCR I AP: Nasz klub tenisowy to GUC tenis i gramy PADEL w Echirolles foottime.

5 / Twój partner?

JCCR: Gram regularnie od roku z moim partnerem Alexandre PERILHON. Oprócz cech fizycznych i technicznych, które czynią go wybitnym obrońcą, cenię przede wszystkim jego dobry humor.

AP: Gramy razem od 1 roku, ale na boisku często jesteśmy przeciwni. Wybrałem go, ponieważ dobrze się z nim dogaduję poza boiskiem. Na boisku jest to po prostu istota pozaziemska: sprawa nigdy się nie kończy, jest wszędzie i czasami mogę odpocząć!

6 / Kurs podczas kwalifikacji regionalnych

JCCR: Jest ich niewielu PADEL w naszej lidze, więc mieliśmy mecz kwalifikacyjny z inną doświadczoną parą. Na papierze mieliśmy te same rankingi tenisowe i udało nam się wygrać w dość wyrównanym meczu.

AP: Musieliśmy rozegrać tylko jeden mecz, który wygraliśmy pomimo stresu z powodu ogromnej chęci wzięcia udziału w mistrzostwach Francji!

7 / Ambicje i prognozy na finały

JCCR: Staraj się iść tak daleko, jak to możliwe, ale przede wszystkim dziel się dobrymi chwilami z innymi zespołami. W trakcie i poza meczami, w kontakcie z innymi parami, będzie to również sposób na skalibrowanie się i naukę postępów. Nie znamy jeszcze innych drużyn, więc nie ma szczególnego strachu ani ambicji. Oprócz przeciwników prawdziwym wyzwaniem będzie odkrycie nowej nawierzchni i zarządzanie kilkudniowymi rozgrywkami. Moi faworyci: zespoły z południowego zachodu, z pewnością bardzo doświadczone.

AP: Jesteśmy zupełnie w nieznanym i nie znamy poziomu innych drużyn. Mam nadzieję, że będziemy w stanie dobrze się spisać!

8 / Wiadomość dla przeciwników

JCCR: Powodzenia i do zobaczenia w Lyonie, żeby miło spędzić czas na kortach i poza nimi.

AP: Powodzenia wszystkim!

 

 

Jerome Becasset

Jérôme Béasset jest Paquito Navarro zespołu Padel Magazine. Ofensywa na wszystkie tematy ze świata padelpowraca do wielu tematów z zawsze przenikliwym okiem.