Jérôme Bécasset i Jean-Marc Herard będą codziennie powiększać ligę i jej przedstawicieli na Mistrzostwa Francji Padel w Padel Club w Lyonie (Padel Central). Liga Dauphiné Savoie jest oblężona.

młode delfiny

1 / Ścieżka fitness

Jean Charles COLAS-ROY (JCCR): Zacząłem grać w tenisa do lat 7-8 i minęło trzydzieści lat, kiedy gram dla zabawy i rywalizacji. Jestem w rankingu 15 i jestem absolwentem GUC Tennis w Grenoble.

Alexandre PERILHON (AP): Ćwiczę tenis od lat 9 i obecnie jestem w rankingu 2 / 6. Dużo grałem w badmintona, aw tym roku testowałem też tenis plażowy.

2 / Odkrycie Padela

JCCR: PADEL odkryłem nieco ponad rok temu. To przez przypadek postanowiliśmy spróbować z kilkoma przyjaciółmi z tenisa i od razu doceniliśmy przyjazność i zabawę tego sportu.

AP: Odkryłem padel zeszłego lata (2014) dzięki mojemu partnerowi Jean-Charlesowi i od razu uzależniłem się.

3 / Doświadczenie i cele

JCCR: Gramy regularnie dla zabawy. Czasami gramy w gry, które mogą przekroczyć 3 godzin gry. Zabawa przebija zmęczenie! Teraz chcemy wziąć udział w konkursach, aby przetestować nasz poziom i zmierzyć się z innymi parami spoza regionu.

AP: Odkąd odkrywam padla, w który gram regularnie, 1 2 razy w tygodniu cieszy się niesamowitą przyjemnością. Mam nadzieję na postęp i zmierzenie się z nowymi graczami, ponieważ często gramy z tymi samymi przeciwnikami w Grenoble.

4 / Który klub?

JCCR ET AP: Nasz klub tenisowy to tenis GUC i gramy w PADEL Echirolles.

5 / Twój partner?

JCCR: Minął rok, odkąd regularnie gram z moim partnerem Alexandrem PERILHONEM. Oprócz jego cech fizycznych i technicznych, które czynią go wybitnym obrońcą, doceniam przede wszystkim jego dobry humor.

AP: Gramy razem od 1, ale często jesteśmy przeciwni w terenie. Wybrałem go, ponieważ dobrze dogaduję się z nim poza sądem. Na boisku jest to po prostu istota pozaziemska: punkt nigdy się nie kończy, jest wszędzie i czasami mogę odpocząć!

6 / Kurs podczas kwalifikacji regionalnych

JCCR: W naszej lidze jest niewiele boisk PADEL, więc zagraliśmy mecz kwalifikacyjny z inną doświadczoną parą. Na papierze mieliśmy te same rankingi tenisowe i udało nam się wygrać w dość zrównoważonej grze.

AP: Musieliśmy zagrać tylko w jedną grę, którą wygraliśmy pomimo stresu wynikającego z ogromnej chęci wzięcia udziału w mistrzostwach Francji!

7 / Ambicje i prognozy na finały

JCCR: Postaraj się posunąć jak najdalej, ale szczególnie, aby dzielić dobre chwile z innymi zespołami. Podczas gier i poza nimi, w kontakcie z innymi parami, będzie to również sposób na kalibrację i naukę postępów. Nie znamy jeszcze innych zespołów, więc nie ma strachu ani szczególnych ambicji. Oprócz przeciwników odkrywanie nowej nawierzchni i zarządzanie kilkudniowymi zawodami będzie prawdziwym wyzwaniem. Moje ulubione: drużyny z Południowego Zachodu, które z pewnością są bardzo doświadczone.

AP: Jesteśmy całkowicie nieznani i nie znamy poziomu innych drużyn. Mam nadzieję, że uda nam się dobrze wymyślić!

8 / Wiadomość dla przeciwników

JCCR: Powodzenia i udaj się do Lyonu na dobry czas, na boisku i poza nim.

AP: Powodzenia wszystkim!

Jerome Becasset

Jérôme Béasset jest Paquito Navarro zespołu Padel Magazine, Obraźliwy we wszystkich tematach świata Padel, wraca na wiele tematów z zawsze uważnym okiem.