Często słyszysz o „wyważeniu” twojej rakiety tenisowej. padel, ale czy wiesz, co to dokładnie jest i jaki wpływ może mieć ten element na Twoją grę? Nadszedł czas, aby cię oświecić, z pomocą naszych przyjaciół z HEAD, w tej ważnej koncepcji!

Równowaga pala odnosi się do punktu, w którym możesz zrównoważyć rakietę na jednym palcu. W zależności od jego położenia, doznania, których doświadczysz, będą różne. Istnieją trzy główne grupy (niska równowaga, środek lub główka), na które ogólnie wpływa kształt rakiety (okrągła, łezka lub romb). Oto charakterystyka każdego z nich:

  • Niski: gdy punkt równowagi znajduje się niżej niż środek, rakieta jest lżejsza w dłoni i zapewnia maksymalną zwrotność.
  • Wyśrodkowany: jeśli ciężar rakiety jest rozłożony w środku, skorzystasz z doskonałego kompromisu między kontrolą a mocą.
  • W głowie: podobnie jak w przypadku młotka, gdy większość ciężaru znajduje się w główce rakiety, zyskujesz niezrównane poczucie mocy.

Właściwa identyfikacja wyważenia rakiety to kolejny krok w kierunku poznania własnej gry i vice versa. Na przykład, naturalnie silny gracz, który chce przejąć kontrolę, może być zainteresowany rakietą o niskim punkcie równowagi. Wręcz przeciwnie, jeśli ten sam gracz chce jak najlepiej wykorzystać swoje niszczycielskie uderzenia, zwróci się zamiast tego do rakiety w kształcie rombu.

Jak zrozumiałeś, wszystko zależy od twoich cech i celów. Zwróć szczególną uwagę na ten ważny szczegół przy wyborze rakiety.

Szukasz nowego pala? Znajdź na naszym znajdź najlepsze rakiety na rynku et testy eksperta Stéphane Penso.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!

Tagi