W centrum uwagi znajduje się Lisandro Borges anulowanie World Padel Tour Mistrz Buenos Aires. Zapytany przez nasi koledzy z La Chiquita Padel, biznesmen chciał przedstawić swoją wizję faktów i powrócić do burzliwych relacji z WPT. Fragmenty.

„Gracze wymyślili kontuzje, WPT wymyśliło względy ekonomiczne”

Jeśli obwód, ogłaszając oficjalnie odwołanie turnieju, podał powód ekonomiczny, Borges ma zupełnie inną wersję:

„Wiemy, że Lebron, Galan, Bela i Paquito nie przyjdą. W sumie wycofało się 13 zawodników, co oznaczało, że we wtorek nie rozegralibyśmy meczów. Stało się to już podczas trasy po Ameryce Południowej. W La Rioja pierwszego dnia rozegrano tylko jeden mecz zamiast ośmiu, ponieważ jedenaście par wycofało się z kontuzjami. W Chile wycofało się dziesięć par, a w Paragwaju kolejnych dziesięć…

WPT w ramach swoich kontraktów z promotorami gwarantuje udział wszystkim graczom, dlatego postanowiono wymyślić względy ekonomiczne. Wiedzieli, że jeśli nie pojawi się 13 par, spowoduje to poważne problemy z promotorami i ostatecznie doprowadzi do kroków prawnych. Postanowili więc zawiesić turniej i złożyli kolejną skargę.

„Uścisnęliśmy sobie dłonie, aby kupić tor za 20 milionów euro”

Argentyński promotor, który nie wie jeszcze dokładnie, w jakiej formie będzie kontynuował swoją działalność w lidze padel w 2024 r., już to planował wystartuje w przyszłym sezonie z nowym konkursem Next Gen. Chce się odbić, ale nie kryje pretensji do WPT:

„Kiedy opuściłem WPT, stało się tak dlatego, że obiecano mi zachować sceny w Chile, Paragwaju i Brazylii, a po trzech latach przygotowań sprzedali te turnieje Rucio Investments. Kiedy to się stało, podjąłem decyzję o odejściu i zorganizowaniu kolejnej trasy, i zrobiłem to z Belasteguinem i innymi graczami, ale nadal przestrzegając kontraktów. Potem WPT podeszło bliżej, przeprosiło, a ja zrobiłem to samo i kontynuowaliśmy współpracę. Tak się właśnie stało i dlatego się z nimi skonfrontowałem.

To powiedziawszy, powiem ci coś, o czym nikt nie wie. TO World Padel Tour naruszył także protokół ustaleń podpisany z Katarczykami, a to jest poważne naruszenie. WPT próbowało sprzedać mi tor w trakcie negocjacji z QSI. Przyjechali do Chile, spotkaliśmy się z moim funduszem inwestycyjnym i uścisnęliśmy dłonie, aby kupić tor za 20 milionów euro.

Ostatecznie WPT sprzedało tor firmie Qatar Sports Investment, a jego przyszłość będzie pod szyldem Premier Padel. Sytuacja, która w oczywisty sposób pozostawia Lisandra zgorzkniałego…

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !