Ostatnia kronika Eye of Cap'tain Fouquet i Eye of Cap'tain Salles na tych Mistrzostwach Europy Padel 2017. Wracają do tych dwóch wielkich konfrontacji, panie i panowie z Włochami, o brązowy medal.

„U dziewcząt najlepszym europejskim narodem 3e jest Francuz”

Cap'tain Fouquet, kapitan Team France Padel w wyścigu kobiet, opowiada o swojej wielkiej przygodzie z dziewczynami i tym pięknym zwycięstwie w brązu.

W obliczu Włochów musimy być bardzo głodni, ponieważ zespół jest konkurencyjny. Były medale 2 przeciwko Włochom i musieliśmy wskazać drogę!

Dziewczyny atakują 9h. Postanowiliśmy wraz z zespołem zmienić skład zespołu, aby umieścić nasz zespół 2, a nie 3, tak jak dotychczas. Zakład, który zadziała!

Nasz zespół 2 jest napędzany w 1 z Audrey Casanova i Laurą Clergue, naszymi wicemistrzami Francji padel 2017. Przed włoską parą złożoną ze starych tenisistek Sandrine Testud (która mieszka we Włoszech) Francuzi nigdy się nie martwili. Lepsze we wszystkich zachowaniach w grze, Audrey i Laura realizują poważny mecz, aby wygrać swój mecz i uruchomić drużynę na torze.

Za francuskimi liczbami Alix Collombon i Jessica Ginier to tylko kęs włoskiej pary, która wygrała mecz 1 i 0, oferując brązowy medal francuskiej drużynie.

Dla przypomnienia, zespół 3, Lea Godallier i Marianne Vandaele przegrają w 3 ustawia ostatni mecz z Włochami. Mecz oczywiście bez stawki.

Gratulacje dla naszych Francuzów, którzy zasługują na ten medal.
Zauważ jednak, że konfrontacja, która musiała zostać wygrana, była przeciwko szwedzkiej drużynie, która wygrała 2 / 1 dam 2 dni wcześniej.

„Panowie nie zaszliśmy daleko”

Jesteśmy rozczarowani z powodu tych panów, którzy chcieli zrobić coś dobrego i dokonać małego wyczynu, wygrywając tę ​​konfrontację z Włochami. Ale dwóch mężczyzn Capitani i Britos było zbyt silnych dla Francji. Alexis Salles, kapitan drużyny Francji padel panowie spoglądają wstecz na te 3 mecze.

1ère spotyka: Haziza / Moreau przeciwko Britos / Gurzi

Schemat taktyczny był stosunkowo prosty, ponieważ Brytyjczycy, gracz 50eme w WPT jest znacznie lepszy od Gurzi, który ma poziom naszych francuskich graczy. Mecz na papierze wydaje się bardzo niezrównoważony, ale mieliśmy nadzieję zrekompensować tę lukę dużą odwagą i poświęceniem! Słowem 1 naszym szczęściem była walka!

Taktyczne Więc skupiliśmy się na grze Gurzi, regularnie starając się grać łagodnie na Britosa, aby nie mógł on przechwycić piłek w środku. Francuzi stworzyli bardzo dobry zestaw 1er, podczas którego mają wiele możliwości, w tym piłki 2 4 gry 2! 

Nasza taktyka była na miejscu, a włoscy gracze zaczęli się coraz bardziej ekscytować. Niestety Włochom udało się zakończyć zestaw z dużym powodzeniem 7 / 5. Wzmocnienie zestawu 1er ocynkowało ich i wtoczyli się w zestaw 2nd 6 / 1, mimo że Francuzi zawsze walczyli i do końca bronili swoich szans!

2eme spotyka: Scatena / Ritz przeciwko Capitani / Cataneo

Schemat taktyczny był podobny do tego ze spotkania, ponieważ Capitani jest świetnym graczem Padel!

Nasz plan gry był następujący:

Jeremy Scatena dążył do zmiażdżenia prawie wszystkich swoich bander na gracza Cataneo, aby wywrzeć na nim presję! To samo dotyczy jego salw! I musiał walić w swoje uderzenie, ponieważ miał okazję ...

Jeśli chodzi o Jeremy'ego Ritza, to musiał „pracować” na maksa Cataneo, zmieniając kopnięcia w stopę (ponieważ jest to duży rozmiar) i dobrze naostrzone loby, aby uniknąć uderzeń klapsa… Scatena musiał regularnie podchodzić do siatki na lobach Ritza wywrzeć presję na Cataneo i od czasu do czasu przechwytywać!

Ritz został również poinstruowany, aby regularnie blokować Capitani po swojej stronie, aby zapobiec skubaniu ziemi. 

Nasz francuski 2 nigdy nie porzucił tego taktycznego planu, który pozwala osiągnąć niesamowitą walkę!

Żałujemy, że straciliśmy zestaw 1er 7 / 6 (7 / 5), ponieważ nasi gracze zarządzili przerwę i prowadzili 3 / 1 w remisie!

Następnie stworzyli 1 idealny drugi zestaw 6 / 1, ale podczas których spalili dużo energii. 

Zestaw 3eme znów staje się bardzo zrównoważony, a Francuzi mają punkty przerwania 2 na 3 / 3. Mają trochę niejasności, odtwarzając trochę za dużo na Capitani!

To naprawdę punkt zwrotny w grze, ponieważ Francuzi są trochę biedni w ostatnich grach 2, ostatecznie tracąc 6 / 3

Ale co za dopasowanie i co za wydajność 2 Jeremy!

Spotkanie 3eme: Blanqué / Bergeron

CGra, która była niezgodna, była zwycięstwem naszej młodzieży 2 6 / 7 6 / 1 6 / 3 

Gratulujemy im, że nie odpuścili i nie uratowali honoru, wygrywając ten mecz!

Żałujemy, że nie ukończyliśmy 3eme tych mistrzostw, ale drużyna Włoch jest bardzo silna i zbliżyliśmy się do exploita!

Gracze wiele się nauczyli podczas tych zawodów i są jeszcze bardziej zmotywowani do postępu i powrotu silniejsi!

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.