Kilka dni przed wznowieniem obwodu Premier Padel, Lorena Rufo i Beatriz Caldera postanawiają połączyć siły na resztę sezonu.

To kolejna zmiana kolegi z drużyny Loreny Rufo po zaledwie czterech turniejach. Hiszpan, który rozstał się z Alix Collombon za rozpocznij sezon z Claudią Fernandez w Riyadzie, został w końcu do tego zmuszony spędzić z Lucią Martinez kiedy 17-latek nawiązał współpracę z Gemmą Triay.

Po Katarze Major i P1 w Acapulco, 24. zawodnik na świecie dotarł do ćwierćfinału P2 w Puerto Cabello, u boku Sary Ruiz tym razem. 20-latka w końcu wykorzystała te kilka tygodni przerwy na znalezienie nowego partnera.

Ze swojej strony Bea Caldera po kilku miesiącach współpracy oficjalnie rozstaje się z Ana Catarina Nogueira. Oprócz doświadczonego Portugalczyka, Hiszpan wiele się nauczył i osiągnął dobre wyniki, takie jak ćwierćfinał osiągnięty w P1 w Acapulco w marcu ubiegłego roku po zwycięstwie nad numerami 1 świata, Arim Sanchezem i Paulą Josemarią.

Ta, która w rankingu FIP zajmuje 30. miejsce, zdecydowała się zatem połączyć siły z zawodniczką swojego pokolenia, tworząc wybuchowy duet pełen potencjału. Oficjalne wspólne zgłoszenie obu młodych rodaków do P2 w Brukseli rozpocznie się w przyszłym tygodniu.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!