Międzyregiony Padel przegrupowujące Prowansję, Sekwanę i Marinę i Val De Marne odbyły się w ten weekend w centrum Padel-Horizon w Fontenay Sous Bois. Krok ten nie jest wcale nieszkodliwy, ponieważ pozwolił finalistom uzyskać dostęp do finałów mistrzostw Francji w wiosłowaniu. Para została szczególnie zilustrowana ...

Atut podpisał Veber / Lapouge

U mężczyzn pary Prowansji składały się z Laurenta Boulade / Pier Gauthiera i Kevina Fouquet / Jérôme ferrandez

Przedstawicielami Sekwany i Marnais byli Fred Burelli / Cyril theunynck i Fabien Timbert / Vincent Richard.

Wreszcie Val de Marne reprezentowali Lapouge Mathieu / Fabien Veber i Alexis Joye / Laurent Michel.

Kury odbyły się w sobotnie popołudnie i zobaczyły, jak Prowansja narzuca kurczaki 2 przed Val de Marne oraz Sekwaną i Marną, na co nie zasłużył, stawiając opór.

Drużyna złożona z Lapouge / Veber nie była w stanie w pełni obronić swoich szans po kontuzji 1er Match Veber, poruszając promieniową głową ostrożnie leczoną przez fizjoterapeutę w nocy, aby mieć nadzieję zagrać w półfinale następnego dnia rano na 9h.

Pierwszy półfinał między Boulade / Gauthier i Joye / Michel. Dość szerokie i logiczne zwycięstwo Provencal 6 / 0 6 / 2, ale Val de Marnais pozostawiają przewagę i chęć grania w nowe turnieje.

W drugim półfinale pytano, czy Fabien Veber zdoła utrzymać się na swoim miejscu po wizycie w Fizjoterapii dzień wcześniej. Odpowiedź: TAK! Wspierana przez swojego partnera Mathieu Lapouge'a, para „z północy” dokonała tego wyczynu pokonując parę Fouquet / Ferrandez, parę pretendującą do tytułu najwyższego z wynikiem 6/1 6/3.

Poważna gra bez winy, w której lewe ramię Lapouge zdobyło wiele punktów, a Veber zniechęcił południowców swoją wielką obroną.

To prawdziwy wyczyn. Ponieważ pamiętajcie, że para Fouquet / Ferrandez była w tym sezonie prawie nieskazitelna. Była również pierwsza poza sceną regionalną w Prowansji.

W finale druga duża para Provence Boulade / Gauthier dociera bardzo świadoma poziomem gry Val-de-Marnais. Początek gry się zawiesił. Ale w finale tym razem faworyci wygrywają w zestawach 2 6 / 4 6 / 1. Wielkimi zwycięzcami są Boulade / Gauthier, którzy wyraźnie przewyższali konkurencję.

Pomimo porażki w tym finale para Lapouge / Veber wyjaśnia, że ​​„ my, paryżanie, jesteśmy świadomi, że już zrobiliśmy coś pięknego. Będziemy się dobrze bawić i przygotować się w przyszłym miesiącu ".

Clergue i Casanova jako szef

Jeśli chodzi o kobiety, nic dziwnego, że francuscy mistrzowie wiosła nie zostawili szans przeciwnikom, aby wygrać przynajmniej jeden set. Sandra Dalain / Adeline Nadal (Prowansja Liga Tenisowa) ma kwalifikacje logiczne.

Dzięki parom 5 na starcie, a zatem dużej kury, pary Prowansji bezpośrednio zakwalifikowały się do finałów mistrzostw Francji padel.

3 na 4 dla ligi Prowansja.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.