Lucile Pothier była obecna na PadelStrzał Saint-Etienne dla Cupra Padel Point Tour. Podzieliła się przemyśleniami na temat trudnego finału w konkursie im Mistrzostwa Francji 2023 i ujawnił kilka niespodzianek…

„Wiele frustracji po finale”

Po tym intensywnym weekendzie Lucile była wyraźnie zmęczona: „Powrót do pracy w poniedziałkowy poranek niekoniecznie był łatwy, ale teraz jest lepiej. Zajęło to trochę czasu, pod koniec finału było dużo frustracji. Udało mi się cofnąć o krok i zobaczyć pozytywne strony. To mój pierwszy finał na Mistrzostwach Francji, mogliśmy spisać się lepiej w tym meczu, nawet gdyby cel został osiągnięty.

Zawodniczka francuskiej drużyny wyjaśnia nam, że wraz z partnerem brała udział w licznych turniejach, aby wywalczyć korzystny remis i osiągnąć swój cel, wspominając zeszłoroczny mecz, w którym w półfinale udało im się zdobyć seta z Léą i Alix. Zapytana o rozczarowanie, że nie poszło jej tak dobrze i czego tym razem zabrakło, odpowiedziała: „W zeszłym roku był to inny kontekst, Alix dużo podróżowała, aby dotrzeć na turniej, Léa właśnie zmieniła miejsce. trochę nam pomogło. Jess wróciła na boisko, dziewczyny nie spodziewały się, że osiągnie taki poziom. W tym roku nie sądziliśmy, że przegramy tak wyraźnie, wynik jest dotkliwy. Pierwsza przerwa na początku wpłynęła na nas psychicznie, spodziewaliśmy się dużej bitwy, a ostatecznie sytuacja szybko się odwróciła, nawet jeśli wiele meczów rozgrywanych było przy stanie 30/30, wynik jest trudny.

Lucile Pothier Jessa Ginier

„Mogło się to okazać”

Pod względem taktycznym ten mecz był trochę trudny: „Osobiście miałem poczucie, że nie poskładałem swojej gry na właściwym miejscu, że nie byłem wystarczająco agresywny i nie pomagałem Jessowi wystarczająco. Jednak Johan (Bergeron) poprosił mnie, abym był bardziej agresywny i bardzo pozytywnie nas wspierał. Ostatecznie wszystkie mecze były zacięte, mogło się to okazać.”

Czy możemy mówić o błędzie taktycznym polegającym na utrzymaniu bardzo ofensywnego schematu? „Nie, naszą stroną ofensywną jest nasza siła, a w szczególności siła Jessa. W tym meczu gramy z dziewczynami, które mają niesamowite doświadczenie i są przyzwyczajone do meczów o wysoką stawkę. Za każdym razem namawiała nas, abyśmy zrobili jeszcze jedną rzecz. Taktycznie się spieszyliśmy, nie byliśmy agresywni w odpowiednim momencie i zbyt szybko chcieliśmy zdobyć punkty. To trudne, ale jest częścią procesu uczenia się. W przypadku Jessa brakuje nam meczów na tym poziomie w sezonie. Niestety życie obok nie pozwala nam na udział w wystarczającej liczbie międzynarodowych turniejów.

Lucile, mająca ugruntowaną pozycję we Francji, wspomina, że ​​coraz więcej zawodników rozważa wyjazd do Hiszpanii. Od tego momentu do samodzielnego myślenia o tym? „Kilka miesięcy temu wyraźnie powiedziałbym Hiszpanii „nie”. Spędziłem już cztery lata w Stanach Zjednoczonych grając w tenisa, to ogromna inwestycja. Wiem, jak to jest wyjechać za granicę w ramach projektu sportowego i nie byłabym w tym projekcie sama, nawet jeśli mój chłopak poświęca się temu w 100%. padel i przygotowuje swoje TFP do nauczania.”

Lucile Pothier Jessa Ginier

Hiszpania: drzwi nie są całkowicie zamknięte

Nie zamyka całkowicie drzwi do Hiszpanii i może rozważyć taki ruch: „Gdybym miała jechać do Hiszpanii, to bym przestała pracować… Na razie bardziej myślę o całorocznym szkoleniu we Francji i odbyciu stażu w Hiszpanii od czasu do czasu, bo jeśli zacznę inwestować na 100%, presja wzrośnie, a tego nie chcę: chcę padel pozostaje pasją. Intelektualnie muszę zająć się czymś innym, żeby trochę odpocząć od sportu (nie jesteśmy odporni na przykład na kontuzje). Nie wiemy, co przyniesie jutro, ale na razie nie jest to planowane”.

Mając za sobą Mistrzostwa Francji i tytuł wicemistrzyni w kieszeni, Lucile przygotowuje się teraz do dużych wydarzeń z myślą o jednym celu: zakwalifikowaniu się z reprezentacją Francji do Mistrzostw Europy. „Jak oni odłożony, łagodzi to presję związaną z końcem sezonu, ale nadal istnieją dwa modele P1500 – jeden w All In i jeden w PadelStrzał Saint-Étienne – a mecze drużynowe z All In. Potem nadejdzie czas, aby zastanowić się nad końcem sezonu i zobaczyć, co będzie dalej.

Lea Deutsch

Pasjonat Padel od 2018 roku z licznymi doświadczeniami w komunikacji i tworzeniu treści, chcę dzielić się z Wami moją pasją poprzez moje teksty.