Kilka dni temu Padel Magazine był w stanie rozmawiać Manu garcia de francuski Padel Sklep online, sklep internetowy firmy padel, aby porozmawiać o pierwszy sklep FPS, który właśnie otworzył się w Pau, w Pirenejach Atlantyckich.

Świetna wiadomość, ponieważ jest to pierwszy fizyczny sklep we Francji przeznaczony wyłącznie dla padel !

Podczas tej wymiany mogliśmy omówić kilka tematów, takich jak lokalizacja i zarządzanie tym pierwszym sklepem, zwyczaje zakupowe Francuzów oraz przyszłość marki FPS na terenie kraju.

Pau, miasto padel

PM: „Właśnie zainaugurowałeś swój pierwszy francuski sklep stacjonarny Padel Sklep, jak wpadłeś na pomysł wejścia do sklepu fizycznego?”

MG: „To bardzo proste, kiedy dołączyłem do Julien Pes, oboje mieliśmy swoje strony internetowe i zaczęliśmy pracować nad różnymi projektami, takimi jak otwarcie sklepu stacjonarnego. Była to po prostu logiczna kontynuacja naszej działalności, którą chcieliśmy stworzyć we Francji. Chcieliśmy otworzyć sklep i ciężko na to pracowaliśmy.”

"Pewnego dnia Fred richeme dzwoni do mnie i mówi, że w Pau jest wolny pokój: dobrze położony, ładna powierzchnia, idealna na sklep padel. To on, swoim wezwaniem, był wyzwalaczem tej wielkiej przygody. Wszystkie elementy były obecne, abyśmy mogli zacząć, możemy powiedzieć, że planety były wyrównane ”.

Sklep FPS Pau

PM: „Dlaczego wybrałeś Pau, skoro wiemy, że jesteś bardziej z południowego wschodu. Jakie inne miasta uciekały?

MG:„Dlaczego Pau? Po prostu dlatego, że mieszkańcy Pau są kochankami padel, to prawdziwi pasjonaci tego sportu!

Ponadto mieliśmy realne zapotrzebowanie ze strony lokalnych praktykujących i jak mogliśmy wcześniej wspomnieć, mieliśmy wolny pokój, a także odpowiednią osobę do tej przygody. Rzeczywiście, Fred jest centralnym punktem projektu i to dzięki niemu wszystko to było możliwe.”

Fred Richeme francuski Padel Sklep online

„Jeśli chodzi o inne miasta, niestety nie mogę nic więcej powiedzieć, ponieważ pracujemy nad otwarciem nowych sklepów stacjonarnych pod koniec 2022 roku. Chcemy, aby te premiery sklepów zaintrygowały entuzjastów i były niespodzianką, gdy zostanie ogłoszona oficjalna informacja”.

FPS Pau, pierwszy butik w 100% padel we Francji

PM: „Jak działa ten sklep? Czy Fred jest zatrudniony, pracuje na własny rachunek? Czy możemy znaleźć wszystkie modele oferowane na stronie w sklepie?”

MG: „On jest pracownikiem, to było coś bliskiego naszym sercom. Już od kilku miesięcy generowaliśmy zatrudnienie, ale byliśmy przekonani, że aby sklep działał, trzeba było zacząć we własnym imieniu. 

Zanim będzie można porozmawiać o franczyzobiorcy, nadal trzeba przeprowadzić test z tym pierwszym sklepem i zobaczyć, jak ewoluuje, a zwłaszcza, czy działa, czy nie, jakie ulepszenia należy wprowadzić zarówno pod względem narzędzi, jak i strategii ”.

"Jeśli chodzi o ofertę oferowaną w sklepach, nie będzie ona tak wyczerpująca, jak ta prezentowana w Internecie. Rzeczywiście mamy szeroki wybór produktów w Internecie i niestety nie możemy umieścić wszystkiego na półkach.

Nasza struktura magazynowa jest już pokaźna, ale sposób, w jaki przechowujemy produkty w magazynie, bardzo różni się od tego, jak prezentujemy je w sklepie.

Produkt wyeksponowany w oknie lub na półce zajmuje znacznie więcej miejsca. Będzie jednak zaopatrzona w najlepsze referencje, artykuły bardzo dobrej jakości, ponieważ zależało nam na tym, aby być jak najbliżej wymagań klienta. Jesteśmy sobie winni sprzedawanie produktów najbardziej niezawodnych i najbardziej cenionych przez społeczność. padel".

francuski Padel Kup rakiety ścienne Pau

PM: „W ankiecie, którą mogliśmy przeprowadzić niedawno, zobaczyliśmy, że 47% zakupów rakiet śnieżnych we Francji zostało dokonanych przez Internet, jak myślisz, jak ta liczba się zmieni?

MG: „ Dokładnie tak. Zjawisko to częściowo wynika z dużej liczby hiszpańskich graczy, którzy mają dużą ofertę.

We Francji również istnieje wiele stron internetowych, takich jak nasza lub naszych kolegów. Obecnie najlepszym wyborem dla francuskich klientów jest internet, ponieważ jest szybki i łatwy, ale mamy nadzieję, że zmienimy tę liczbę.”

"Zauważyliśmy również, że istnieje wiele sklepów sportowych z tenisem i rakietami, które oferują określony rodzaj sprzętu, ale niekoniecznie zaspokajają popyt. Dziś klient potrzebuje wyboru i porady, których niektóre sklepy niekoniecznie zapewniają.

Obecnie nie ma sklepu dedykowanego padel, pojawia się Pau i wstrząsa sprawami, ponieważ otrzymaliśmy już prośby o otwarcie z nami franczyzy. Popyt jest realny i coraz bardziej wzrasta.
Wyzwanie jest duże, ponieważ zaczynamy z daleka, aby zmienić trend. Zobaczymy, co powiedzą liczby w następnej ankiecie!” 

Wkrótce kolejne dwa sklepy!

PM: „Czy w dłuższej perspektywie jest możliwe, że francuskie sklepy możemy zobaczyć w całej Francji? Padel Sklep? Sieć franczyzobiorców?”

MG: "Mam nadzieję ! Sklep Pau to prawdziwy test. Znamy już format, jaki powinny mieć sklepy. Teraz wszystko będzie zależeć od wyników sklepu Pau. Docelowo chciałbym zobaczyć więcej, ponieważ ideałem byłoby, aby każdy gracz mógł znaleźć potrzebne mu materiały w swoim dziale lub w dużym mieście, w którym mieszka. Byłby to już wielki sukces. 

Myślę, że w formacie franczyzowym, ale w międzyczasie chcemy zobaczyć, jak rozwiną się pierwsze trzy sklepy, które będą miały własne nazwy. Będą trzy różne sklepy, w różnych formatach, w różnych aglomeracjach i będziemy mogli zobaczyć, który format sprawdza się najlepiej”.

PM: „Czy powinniśmy spodziewać się innych wiadomości z języka francuskiego? padel Sklep w 2022 roku?”

MG: "Tak ! (śmiech) Do zobaczenia w 2022 roku!”

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.