Młoda paryżanka Marie Rondot skupia się na swojej pasji: padel. Jej cel: zostać profesjonalistką. Na P1000 z 4Padel Montreuil, zaprezentowała się bardzo dobrze u boku Clary Mansart, zajmując 3. miejsce. Wyjaśnia nam.

Zwycięstwa, które cieszą

„W tym intensywnym turnieju weszliśmy w 1/16, gdzie odnieśliśmy wyraźne zwycięstwo 6/0 6/0. Nasz postęp był kontynuowany w 1/8 po zwycięstwie nad Emmą Galfre i Marine Fontaine. Następnie zatriumfowaliśmy w 1/4 nad Elise David-Bordier i Nasatasią Boitier Legourd. Zwycięstwa te zostały osiągnięte podczas bardzo długiego dnia, który rozpoczął się o 8:45 i zakończył o 19:1. Następnego dnia napotkaliśmy większy opór, przegrywając w półfinale z Mélissą Martin i Mélanie Ros (6/4 6/6). Udało nam się jednak odbić i wygrać mały finał z Samanthą Coquinos i Cyrine Hamrouni (2/6, 2/XNUMX).”

Zainwestuję w padel i uwierz we mnie

„Od początku roku szkolnego brałam udział w licznych turniejach, co świadczy o mojej rosnącej chęci zaangażowania się w padel. Wybór ten zbiega się z zakończeniem moich studiów inżynierskich w ESILV. Ten turniej był odzwierciedleniem mojej ciężkiej pracy mentalnej, którą włożyłem. Jednocześnie indywidualne treningi pozwoliły mi utrzymać intensywne tempo meczów i w razie potrzeby skutecznie rozegrać trzeciego seta. Te dwa elementy w szczególności umożliwiły te weekendowe występy, pomimo treningu o godz padel limit."

W przypadku Clary już na stałe

„Na początku Clara i ja niewiele razem grałyśmy, ponieważ ona skupiała się głównie na tenisie. Jednak latem tego roku wyraziła chęć trenowania padel i zainwestować w bardziej zorganizowany projekt. Nasz sojusz na P1000 był okazją do pokazania naszej komplementarności: Clara ze swoją agresywną grą i siłą w rozbijaniu oraz ja z bardziej przemyślanym i strategicznym podejściem. To połączenie, w połączeniu z doskonałym zrozumieniem poza boiskiem, jest naszą siłą. Teraz z ambicjami celujemy w Strasbourg P2000.

Chęć postępu

„Posiadanie partnera, który uzupełnia Cię zarówno na boisku, jak i poza nim, jest niezbędne, aby w pełni wykorzystać jego umiejętności na boisku. padel. Chociaż mamy różne obszary do poprawy (dla mnie atak, obrona dla Clary), nasz sojusz działa. Wraz ze wzrostem padel turnieje kobiet, mnożenie się turniejów i rosnące zaangażowanie zawodników, chęć postępu jest silniejsza niż kiedykolwiek. Razem z moim trenerem Aurélienem Rambaudem postaramy się zajść tak daleko, jak to możliwe.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.