Na 3 tygodnie przed Międzyklubowymi Mistrzostwami Francji 2024, które odbędą się w Padel Horizon, Mario Cordero, w serialu „Omówienie Mario„, kładzie nogi na szali, walcząc w ten czwartek o 20:30 Padel Magiczny telewizor, Lobecne kontrowersje wokół tych klubów, które prezentują bardzo międzynarodowe składy.

Niektórzy postrzegają to jako okazję do powitania graczy z różnych środowisk, w tym graczy z Hiszpanii, którzy pomogą podnieść ogólny poziom. Inni natomiast uważają, że magia Mistrzostw Francji polega na udziale francuskich zawodników z lokalnych klubów, co byłoby korzystniejsze dla ducha rywalizacji. Dwie wizje są więc sobie przeciwstawne.

Czy Interkluby powinny być regulowane? Czy powinniśmy ograniczyć liczbę obcokrajowców w zespole? Czy konieczne jest narzucanie obecności zawodników klubu w drużynach? A może powinniśmy utrzymać obecną sytuację, maksymalnie otwierając Interkluby, aby zapewnić lepszą jakość widowiska?

Czy zatem francuscy gracze poświęcają się na rzecz hiszpańskich graczy? Czy ta otwartość może zwiększyć widoczność sportu i zwiększyć jego popularność?

Czy to naprawdę budzi kontrowersje, skoro widzimy, że inne sporty robią to samo?

Do zobaczenia w najbliższy czwartek o 20:30 Padel Mag TV z Mario Cordero na debatę na temat, który z pewnością pozostanie aktualny.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.