W tym tygodniu na drugim miejscu na świecie nie można było grać w Monte Carlo Padel Master 2016. Wygrali 2e Open w Monte Carlo Padel Master, nie tracąc ani jednego seta.

W finale, przeciwko Patty Llaguno i Eli Amatriain, liczbom 4 World, mecz prawie zakończył się podwójnym 6 / 0. W pierwszym secie Salazar / Marrero gra zbyt szybko, zbyt dobrze. Nie zostawia żadnej gry rywalowi dnia, mając nadzieję na grę w pierwszym secie. Zwłaszcza, że ​​z przodu jest wiele błędów.

Uważano, że powierzchnia namiotu jest nieco bardziej odpowiednia dla Llaguno / Amatriain, ale nie. Nawierzchnia wydawała się względnie wolniejsza niż na przykład tory Beausoleil lub inne etapy World Padel Tour. Ten powolny tor teoretycznie może pozwolić federatorom na wystąpienie. Co więcej, pamiętajcie, że w półfinale Llaguno / Amatriain przejęło z pewnością najlepszych napastników w tej chwili u kobiet, bliźniaczki Alayeto.

Ale ostatecznie była to inna sprawa. Po wygraniu zestawu 1er 6 / 0 gra wydaje się być zrównoważona dzięki kilku błędom drugiego świata, które już prowadzą na pucharze. Globalne numery 4 nie przynoszą korzyści lub są niewystarczające i są karane 6 / 0 6 / 2.

Był to pierwszy turniej Monte Carlo Padel Master na turniej kobiecy, a w przyszłym roku organizacja już ogłosiła, że ​​będzie kontynuować tę przygodę na tym etapie kobiet.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.