W ostatnich latach kluby i tory padel rozmnożyły się we Francji. Obecnie istnieje kilka obszarów, w których nie ma takiej możliwości przynajmniej jeden utwór. Jednak nadal istnieje kilka miast, które nadal stawiają opór temu rozwiązaniu padelmania...

Brak leadów padel

W Marsylii są kluby padel ale w porównaniu z wielkością miasta liczba jest prawie nieistotna... 11 utworów padel łącznie na 862.000 tys. mieszkańców, pozwolimy Ci obliczyć stosunek terenów na gracza...

Poza miastem są oczywiście inne kluby: Padel Bocage w Plan-de-Cuques, WinWin Padel w Cabriès lub nawet Półwysep Padel Czarna porzeczka w Cassis. Ale znając ruch w metropolii, mówimy sobie, że to może ochłodzić padelists chodzić do tych klubów w godzinach szczytu.

„Musimy dodać 3 boiska do drugiego klubu w Cassis, który nazywa się Gorguettes. Ponadto 2 tory znajdują się w krytym klubie piłkarskim Valentine i 1 w Kompleksie 13. Na bardzo bliskich obrzeżach południowej stolicy (niecałe 15 km) znajdują się 3 boiska w La Bauquière (Allauch), 2 boiska przy Padel Bocage (Plan de Cuques), nie zapominając o 8 wyciągach na stadionie All In w Bouc Bel Air” – wspomina Stephane Penso.

Rozwiązanie dotyczące gruntów komunalnych

Dlatego istnieje realna potrzeba tworzenia dróg padel dla miasta Fokaean. Konieczność usłyszana przez gminę ponieważ za kilka tygodni pierwsze lądują 100% miejskie zostanie otwarty w 12e dzielnica na terenie dawnego klubu tenisowego Trois-Lucs. Gotowe są już trzy tory, które czekają tylko na zielone światło od gminy.

GRUNTY KOMUNALNE MARSYLIA

"To pierwszy przypadek we Francji, aby grunt został zabudowany przez gminę i całkowicie zarządzany przez społeczność.„, zadeklarował burmistrz 11.–12. dzielnicy, Sylvain Souvestre, odpowiedzialny za ten projekt. Odtąd pozostaje już tylko znać obowiązującą stawkę... Uchwała na najbliższej radzie gminy musi je ustalić na godz 5 € za osobę dla mieszkańców okolicy i 10 € dla ogółu społeczeństwa. Cena, która wymyka się wszelkiej konkurencji.

Budowa tych gruntów miejskich jest zgodna z ostatnimi komentarzami Érica Largerona, na temat równowagi pomiędzy klubami miejskimi a klubami prywatnymi.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.