W tym zapierającym dech w piersiach starciu Galana/Lebrona ze Stupą/Di Nenno, Juan Lebron wydaje się być najbardziej wystawiony na próbę, szczególnie zaskoczony przez Martina Di Nenno. Ten ostatni, często zbyt szybko zaliczany do kategorii prostego defensora, pokazał znacznie więcej.

Na przekątnej Andaluzyjczyka znalazł się Argentyńczyk Martin Di Nenno, bardzo ofensywny i czasami nadepnięty na Hiszpana.

Półfinał w Amsterdamie world padel tour koncepcja

Dwa obrazy ilustrują tę demonstrację. Pierwsza to uderzenie Di Nenno po przekątnej, a Lebron na próżno próbuje złapać piłkę, przechodząc nad siatką. Następny gest Lebrona jest bardzo ładny, gdyż pompki wykonuje po stronie przeciwnika.

A co z setem zdobytym w tie-breaku pierwszego seta przez Stupę/Di Nenno? Martin ponownie zdecyduje się na bardzo mocne uderzenie zamiast pchania tej piłki. Stupa podnosi ręce. Tak, ten wygrany set jest niemal równoznaczny z meczem. Z tyłu argentyńska para będzie imperialna.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.