A jeśli Emmanuel Martin (98) z Agen Padel Club i Anthony Gravejat (54) z Padel Touch Arcachon – czy irytował Cyrila Hanounę?

Z oczywiście dużą dawką drugiego stopnia, ci dwaj gracze ze 100 najlepszych Francuzów przypomnieli nam, że to już drugi raz, kiedy zablokowali Cyrylowi drogę do finału grupowego, aby dostać się do głównego losowania P2000, uniemożliwiając mu osiągnięcie jego obecnie „100 najważniejszych celów”.

„Dwie porażki na tym samym torze przeciwko tej samej parze”

„Podczas dwóch zawodów P2000 w Tuluzie, w grudniu 2022 r. i w tym roku, graliśmy na tym samym boisku, na centralnym torze 4Padel Kolomiery.

W pierwszym meczu wygraliśmy 6/4 6/4, mimo trudnego początku drugiego seta, bo przegrywaliśmy 4/1.

Ale podczas tego rewanżu naprawdę musieliśmy walczyć, aby zapewnić sobie kolejne zwycięstwo, tym razem w super tie-breaku (4/6 6/1 11/9). Nawet się przestraszyliśmy, ponieważ w decydującym tie-breaku prowadziliśmy 9/6, zanim oni wrócili do 9-all”.

hanouna zapata martin Grajat P2000

“Zapata / Hanouna: najlepsze połączenie”

„Poprzednim razem Hanouna była związana z Miguelem Semmlerem. Gra z Teo Zapatą zmienia zasady gry. Hanouna wyraźnie się poprawił: popełnia mniej błędów, czuje się bardziej komfortowo w locie i poczynił postępy w kilku obszarach. I trzeba powiedzieć: choć oczywiście „100 najważniejszych celów” to raczej połączenie przyjemności i zabawy, pozostaje konkurentem.

Mamy wrażenie, że na tym etapie rywalizacji jesteśmy jego nemezis w P2000. Nasza strategia jest ogólnie prosta: obrać za cel Hanounę. Czasami jednak odchodziliśmy od tej zasady, grając z Teo Zapatą.

Spośród wszystkich partnerów Cyryla Teo jest tym, który najczęściej gra w tę grę i ma doskonałą mentalność. Zawsze daje z siebie wszystko, niezależnie od przeciwnika. Z pewnością to z nim tworzy najsilniejszą parę. Grają razem od jakiegoś czasu i mają na swoim koncie kilka wspaniałych zwycięstw z graczami z francuskiej pierwszej setki.

Trochę się boimy, że Cyryl będzie na nas zły. Jeśli nie znalazł się jeszcze w pierwszej setce, być może jest to częściowo nasza zasługa, ponieważ dwukrotnie mierzyliśmy się ze sobą w finale grupowym turnieju P100”.

hanouna zapata martin Grajat P2000

„Dwóch Francuzów jest niepokonanych przeciwko pierwszej setce świata, to rzadkość!”

„W tej chwili jesteśmy niepokonani przeciwko graczom z ligi World Padel Tour, pokonując w zeszłym roku Semmlera, gdy znajdował się w pierwszej pięćdziesiątce, oraz Zapatę, członka czołowej 50. Jesteśmy dumni z naszej zdolności do triumfowania nad graczami takiego kalibru”. (śmiech)

Aby obejrzeć mecz w ten weekend:

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.