W pierwszym półfinale kobiet Paula Josemaria i Ariana Sanchez nie miały prawie żadnego wyboru, wchodząc dziś rano na tor Palau Sant Jordi: w rzeczywistości w przypadku porażki mogłyby stracić swój status nr 1 na świecie. Aby mieć pewność, że utrzymają tron ​​przynajmniej przez kolejny dzień, musieli pokonać swoich ówczesnych przeciwników, Patty Llaguno i Virginię Rierę. Podopieczne Juanmy Rodrigueza, które na koniec rozgrywek ogłosiły rozstanie, chciały zakończyć na wysokim poziomie i można powiedzieć, że udało im się to mimo porażki...

Wznawianie.

Na początku meczu serwisy są stale wymieniane, z trzema przerwami w pierwszych pięciu meczach. Jednak to Patty Llaguno i Virginia Riera, bardziej konsekwentne, powiększyły pierwszą przewagę i prowadziły 4:2. Z drugiej strony maszyna Sancheza / Josemarii doświadcza pewnych awarii w postaci niewymuszonych błędów, zwłaszcza po stronie Pauli.

Gorączkowy Josemaría

Podczas gdy jego drużyna przegrywała 5:3, Sanchez autorytatywnie obronił seta po podaniu Josemarii, które przeszło bardzo blisko korekty po piłce, która trafiła w bok siatki. Ale w następnym meczu gorączkowość Josemarii została potwierdzona dwoma niewymuszonymi błędami, co dało Llaguno / Riera zwycięstwo w pierwszym secie: 6:4 w 54. minucie.

Drugi set rozpoczyna się w spokojnym tempie, co pozwala faworytom odłożyć grę i wymazać błędy. Strategia, która procentuje od pierwszej gry serwisowej Llaguno, przełamanej na punto de oro po prowadzeniu 40-15. Ale natychmiast to Sanchez traci serwis z powodu powrotu opadów i błędów. W grze serwisowej Riery, na 30A, niekończący się punkt, w którym piłka dwukrotnie uderza w tablice, kelnerka unika dwóch punktów przerwania. Ale Riera popełnia błąd w decydującym punkcie, który następuje i traci swoje zaangażowanie. 3-1 dla światowego nr 1.

Przy stanie 4:1 Ari i Paula dają nowy impuls i przejmują służbę Llaguno. Widzieliśmy już, jak kończą drugiego seta 2:6 po serwisie Sancheza, ale dwa sety to za mało: Llaguno i Riera wracają do stanu 1:5 na punto de oro, dzięki wspaniałemu zablokowanemu wolejowi z Wirginii. Ale w następnym meczu Patty miała pecha i straciła serwis (i seta 2:6) po niesprzyjającej taśmie i piłce, która otarła się o par 2, ale pozostała na boisku.

Podwójna przerwa przed nami

Zawodnicy Gustavo Pratto odzyskali przewagę, ale nie są jeszcze spokojni. Dowód z meczu otwarcia 3. seta, przegrany w serwisie Josemarii po błędzie ustawienia i dużym niewymuszonym błędzie jej i jej partnera. Paula Josemaria zdecydowanie nie jest najlepsza: pod presją, gdy Ari jest w „lodówce”, sama przegrywa partię serwisową swojego partnera. Llaguno i Riera prowadzą 3:0, z podwójną przewagą!

Ale presja nagle zmieniła strony, z kilkoma niesprowokowanymi błędami Riery i Llaguno, które kosztowały ich grę serwisową (3-1). Wzmocniona para Sanchez/Josemaria kontynuuje grę białymi…

Patty Llaguno zachowała swój serwis dzięki trzem nowym faulom, w tym dwóm ze strony Sancheza, który wykazuje oznaki frustracji (4-2). Ale pewność siebie wydaje się szybko wracać, dzięki grze serwisowej wygranej z łatwością, z autorytetem.

Przy 30A na serwisie Riery, który wygląda na kluczowy punkt meczu, a zarazem najdłuższy, pięknie zakończony na wspaniałym bajada od Pauli. Riera pęka i popełnia błąd w pierwszym punkcie przerwania, co stawia obie drużyny w idealnej równości: 4-4.

Ale ponieważ w tym emocjonującym meczu nic nie jest łatwe ani pewne, outsiderzy mają cztery szanse na kradzież zaangażowania Josemarii: druga jest dobra. Słabsi prowadzą 5:4, a za nimi serwis Llaguno.

KO wydaje się być blisko

wiadomości bajada z finezją Patty rozpoczyna grę idealnie, ale potem popełnia błąd, ładując siatkę. Josemaria wygrywa po zwycięskim podaniu, a potem po uderzeniu vibora zbyt długo Riera stawia obie pary z powrotem na 5-5.

Na tym etapie każdy punkt to zacięta walka, w której nokaut wydaje się bliski. Podczas swojego podania Ari Sanchez zawaha się dwukrotnie, ale zatrzymuje szok nowym, zapierającym dech w piersiach punto de oro, co sprawia, że ​​fani są zachwyceni i wywołują owację.

W serwisie Riery nowa fantastyczna i zwycięska walka oferuje outsiderom dwa punkty do tie-breaka: pierwszy zostaje nawrócony! Ten mecz, rozpoczęty 2h47 wcześniej, nie mógł zakończyć się inaczej.

Zawodnicy Juanmy Rodrigueza dokonują pierwszego mini-breaku, który jednak zostaje skasowany dwa punkty później. Następnie każda drużyna utrzymuje swój serwis, dopóki Ari i Paula nie obejmą prowadzenia 4-3, a następnie 5-3 i 6-3 na kolec Pauli, który uderza Virginię.

Ostatni bajada zwycięzca i Ari Sanchez mogą upaść z ulgi i skoczyć w ramiona Josemarii po 2:55 pięknej walki. Ale jak wczoraj, było bardzo ciężko z parą Llaguno/Riera, która w swoim ostatnim meczu wykazała się godną podziwu konsekwencją i odwagą.

Obrońcy tytułu są zatem w finale i będą mieli swój los w swoich rękach, cokolwiek się stanie, aby zakończyć sezon na pierwszym miejscu. Czy jutro znajdą Salazara i Triaya na piąty z rzędu finał i walkę o tron? Odpowiedź od 17:360 na Canal + Sport XNUMX.

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.