Mathieu Squarta, nauczyciel Padel Riviera Mougins, ma wiele pomysłów na komunikację i rozwój Padela z ogółem społeczeństwa. Poprzez program Padel Talk prowadzony przez Twenty By Ten ma nadzieję, że zawodowcy z tenisa zmierzą się z zawodowcami WPT.

FFT PADEL TOUR: obwód z + i -

Francja ma niewiarygodną szansę, a może nawet wyjątkową w historii światowego padla: federację Padel, która inwestuje prawie 500.000 XNUMX euro w elitarny tor swojego kraju.

Tak jest jednak w przypadku FFT PADEL TOUR. Obwód, który skupia najlepszych francuskich graczy i który pozwolił nam zobaczyć niektóre etapy w miejscach publicznych.

Zastanawiam się jednak, czy stosunek kosztów do reklamy w naszym sporcie jest naprawdę dobry. Z opinii różnych graczy i klubów wynika, że ​​FFT PADEL TOUR to z pewnością piękny tor, ale szczególnie dla najlepszych. Po pierwsze, budżet wydaje się bardzo ważny na kilka kroków, a przede wszystkim moglibyśmy poświęcić ten budżet znacznie efektywniej, gdybyśmy naprawdę chcieli opracować padel od podstaw.

Można odnieść wrażenie, że FFT szuka blasku i przyciąga dobre recenzje od najlepszych. Jeśli być może tak powinniśmy postępować politycznie, nie sądzę, że jest to najlepsza metoda dla dobra naszego sportu, zwłaszcza gdy mamy taką zdolność, takie środki, taki wizerunek. .

Co jest pewne: dzięki budżetowi 500.000 XNUMX EUR możemy zrobić znacznie więcej. A kluby udowadniają to każdego dnia.

Podstawa jest kluczem

Podstawa jest kluczem do padla, jak we wszystkich innych sportach. To właśnie utrzymuje kluby przy życiu, pozwala naszemu sportowi naprawdę się rozwijać.

Dzisiaj mamy wrażenie, że FFT próbuje zbudować się od góry, to znaczy przez konkurencję, i nie jest to zbyt logiczne. Kiedy wiemy, że FFT Padel Tour kosztuje 500 000 EUR, mówimy sobie, że lepiej byłoby wykorzystać te pieniądze w mediach i sieciach społecznościowych do masowej reklamy i pokazania, że ​​ten sport istnieje.

Z punktu widzenia gracza, klubu, nauczyciela padla może zaskoczyć ogromna inwestycja finansowa prywatnych klubów w tej części przez tak wiele lat we francuskich regionach.

Jeśli oczywiście prywatne kluby padel są zobowiązane do tworzenia zawodników i rozmawiania o padel w swoim regionie, czasami mamy wrażenie, że te prywatne kluby i trzeba powiedzieć, że niektóre kluby miejskie są jedynymi, które wykonują tę pracę.

Pomagaj oczywiście najlepszym francuskim graczom, ale czy nie kładziemy zbytniego nacisku na najlepszych francuskich graczy? Zwłaszcza, że ​​nie jestem nawet pewien, czy widzą kolor całej tej inwestycji.

Ogromna praca klubów musi być wspierana przez FFT

FFT w pełni wykorzystuje tę ogromną pracę. Ponadto FFT cieszy się niespotykaną falą wyścigów Padel w Europie. Ma ogromną robotę do wykonania. Pula potencjalnych graczy Padel we Francji jest ogromna. Jesteśmy w bardzo dobrej globalnej dynamice.

Musi stymulować bazę, a nie skupiać się na najlepszych francuskich graczach.

Komunikuj się znacznie więcej w mediach, uruchom świetną politykę komunikacyjną, aby dotrzeć do ogółu społeczeństwa.

Jak powiedział Fabien Veber, wielcy tenisowi grają w padla. Dzisiaj ci gracze w tenisa uczestniczą w rozwoju naszego sportu. Można odnieść wrażenie, że FFT nie obsługuje tej dźwigni.

Dlaczego nie zagrać w niektóre z nich podczas testów w miejscach publicznych? Dlaczego nie zaoferować Rolandowi Garrosowi prawdziwego boiska do padla?

Graj w tenisa vs profesjonalistów World Padel Tour

Mając budżet, który ma FFT, dlaczego nie zmodyfikować swojego podejścia do komunikacji i promocji padel?

Federacja może interweniować, prosząc profesjonalnych tenisistów o grę przeciwko graczom World Padel Tour. Aby zobaczyć, jak laminują je gracze Padel, kiedy wiemy, jak dobrze radzą sobie z rakietą, może naprawdę buzzować.

A może zorganizujesz dużą wystawę World Padel Tour, łącząc różne gwiazdy z graczami World Padel Tour, będzie to kosztować mniej, a wpływ na społeczeństwo będzie natychmiastowy.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.