Le odpowiedzialny padel / trener Padel Dotknij Arcachon, Mateusza Armaniaka powraca do pokerowego ruchu, którego próbował wykonać Mistrzostw Francji Międzyklubowych, ale także w jego osobistej podróży, która mogła zakończyć się dawno temu…

Strach, że już nigdy nie będę uprawiał sportu

Matthieu Armagnac: „Od najmłodszych lat pasjonowałem się sportem, zawsze goniłem za piłką, balonem czy rekordem życiowym. Bardzo aktywnie brałem udział w ogólnopolskich zawodach tenisowych, dość młodo osiągając ranking 3/6. Następnie skupiłem swoją karierę na studiach, co doprowadziło do uzyskania tytułu Master 2 w zakresie zarządzania sportem. W wieku 25 lat poważna kontuzja biodra trzymała mnie z dala od boiska i budziła we mnie obawę, że pewnego dnia nie będę już w stanie biegać. Na szczęście po operacji mogłem wrócić do sportu i przez 10 lat uczyłem tenisa.

Przygoda padel i Padel dotknąć

Matthieu Armagnac: „Moje spotkanie z padel w 2017 roku było natychmiastowe i wciągające, przyciągając mnie swoją zabawą i taktyczną finezją. W 2019 r. Pierre’a i Arnauda Loubiców zaprosił mnie do połączenia sił w celu założenia klubu padel w Basenie Arcachon. Uznałem to za idealną okazję do opuszczenia swojej strefy komfortu i całkowitego poświęcenia się swojej pasji.

3., a następnie 2. miejsce w Nationale 1 dla Padel dotknąć

Matthieu Armagnac: „W pierwszej edycji klubowych mistrzostw Francji utworzyliśmy zjednoczony zespół z zawodnikami takimi jak Mitjana, Mannarino, Cancel, Perez, Guichard i Gravejat. Po imponującym biegu zajęliśmy trzecie miejsce. Niedługo potem musiałem uporać się z odejściem czterech kluczowych zawodników, co skłoniło mnie do odbudowania zespołu z takimi zawodnikami jak m.in. Luis Hernandez (69. miejsce w rankingu WPT), Jérôme Inzerillo, Léo Perez, Romain Coirault (najwyższe miejsce we Francji od ponad 45 lat), Alexandre Boilevin i Anthony Gravejatoprócz mnie oczywiście. Nasz zespół rozstawiony z numerem 5, wiedział, jak pokonać wszelkie przeciwności losu i dotrzyj do finału dzięki niesamowitemu wsparciu naszych kibiców i nienagannemu stanowi umysłu”.

Mateusza Armaniaka

Pokerowy ruch w finale

Matthieu Armagnac: „Podczas finału podjąłem próbę strategicznej zmiany w składzie naszego zespołu. Choć w pierwszym meczu nie udało się to pomimo trzech setów, to nie żałuję tej decyzji, była to próba odwrócenia losów meczu. Szkoda, że ​​decydujący mecz Hernandeza/Inzerillo z Zapatą/Bergeronem się nie odbył, byłaby to apoteoza tego konkurencyjnego weekendu!”

PADEL DOTKNIJ INTERKLUBÓW

Trzecia edycja ze zmienionym zespołem

Matthieu Armagnac: „Przygotowujemy się już do trzeciej edycji Nationale 1 w lutym 2024 r. Skład naszego zespołu ewoluuje wraz z powrotami, wyjazdami i, mam nadzieję, kilkoma nowymi funkcjami. Aktualnie jestem w trakcie negocjacji. Wiem, że przeciwne kluby organizują się. Pomimo rosnącej konkurencji nasz cel pozostaje niezmienny: Padel Dotyk będzie mocno walczył w każdym punkcie.”

Udanego roku 2023 i ambicji

Mateusza Armaniaka : „Ten rok był dla mnie osobistym sukcesem, ponieważ uczciłem moje 40. urodziny 21. miejscem we Francji, tytułem mistrza regionalnego w Nowej Akwitanii i dobrymi występami w turniejach krajowych: w półfinale rozegranego 7 p1000, dobre wyniki we wszystkich p2000 i p1500 roku oraz kapitan/zawodnik wicemistrza Francji międzyklubowej.

Jeśli chodzi o drużynę francuską, to rozważam ją z myślą o kategorii Seniorzy+. Dzięki ciągłemu plasowaniu się w czołowej 25 Francji i potencjalnie na 19. miejscu na początku stycznia, plasuję się na najwyższym miejscu od ponad 40 lat. Z Morgan Mannarinomamy nadzieję nadal rzucać wyzwania nowemu pokoleniu. Nasze doświadczenie jako zespołu jest cenne, a zdobycie brązowego medalu na Mistrzostwach Europy z reprezentacją Francji Seniorzy+, Marzę o tym, aby w 2024 roku jako zawodnik i trener wziąć udział w Mistrzostwach Świata Seniorów+".

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.