Podobnie jak w grze podwójnej mieszanej, finał kobiet Igrzysk Europejskich będzie również starciem między Włochami a Hiszpanią. Marta Barrera i Marta Caparrós zgodnie z oczekiwaniami pokonały Chiarę Pappacena i Giulię Sussarello w dwóch setach (6:3, 6:4). W drugim półfinale podobny wyczyn dokonały Carolina Orsi i Giorgia Marchetti.

Hiszpania gry europejskie

Czwarty rozstawiony, udało im się wyeliminować drugi rozstawiony, Hiszpanów Noa Canovas i Araceli María Martínez, na koniec emocjonującego meczu, który trwał ponad dwie godziny. Włosi wygrali pierwszego seta 6:4, ale przegrali drugim takim samym wynikiem. Jednak w decydującym secie Orsi i Marchetti objęli prowadzenie z przerwą, przed odrodzeniem Hiszpanii. Ale po powrocie do służby Włosi powiększyli przewagę i jutro będą walczyć o złoty medal.

Giorgia Marchetti, poruszona tym niesamowitym wynikiem, powiedziała: „Chcę oglądać ten mecz przez cały miesiąc”.

Dla kontrastu, zalany łzami Noa Canovas został pocieszony przez prezesa hiszpańskiej federacji Ramóna Morcillo, który wcześniej świętował zwycięstwo Barrery i Caparrósa w pierwszym półfinale.

W finale o brązowy medal zmierzą się także Włochy i Hiszpania, obiecując pełne wyzwanie.