Stadion Medyczny to kompleks o powierzchni 6000 m2 à Bordeaux-Merignac, w samym sercu Euro-Pôle Santé. W tej infrastrukturze są ukryte 2 utworów padel, które mają konkretny cel.

Na Stadionie Medycznym pracujemy nad rehabilitacją sportowców wysokiej klasy, ale także nad powrotem niektórych osób do sportu. Soni Baudot, współzałożyciel zakładu, powrócił do samej zasady tej infrastruktury i miejsca padel w nim.

Przede wszystkim ośrodek rehabilitacyjny

Dlaczego Stadion Medyczny? To przede wszystkim ośrodek rehabilitacyjnyo powrót do najlepszej formy po kontuzji. W tym przypadku mamy do czynienia raczej z zawodowymi sportowcami. To jest ostatnia faza przed powrotem na boisko, z tymi samymi umiejętnościami, co przed kontuzją.

Celem jest jak najszybsze postawienie sportowców na nogi, unikanie nawrotów. W lekkoatletyce jesteśmy naprawdę na dobrej drodze 1 do 1. Nie jesteśmy ośrodkiem rehabilitacyjnym z jednym fizjoterapeutą na trzech czy czterech pacjentów. To jest różnica.

Współpracujemy z pewnymi klubami zawodowymi, które mają fizjoterapeutów, lekarzy, bo za nimi stoją jesteśmy w stanie zapewnić prawdziwie zindywidualizowaną opiekę.

Sprawa Stana Wawrinki

Dzieje się to w ramach ponownej atletyzacji Stanislas Wawrinka przyszedł. Po operacjach przeszedł długą rehabilitację. Lekkoatletykę zaczynał w Szwajcarii, potem w Paryżu, a następnie trafił na Stadion Medyczny. Ponieważ jest tenisistą, umieściliśmy go na naszych kortach tenisowych. padel.

Z drugiej strony jest to firma działająca, która dziś ma te dwie ścieżki padel i trzy boiska do futsalu. Podmioty współpracują zatem ze sobą ośrodek rehabilitacji użytkuje lub może korzystać z terenu de padel w zależności od sportowców.

W przypadku Stana jest on tenisistą. Nawet jeśli jest to ląd padel, zmusiliśmy go do uderzenia piłki w tory. Kiedy na przykład mamy zawodników piłki nożnej lub rugby, współpracujemy ze strukturami posiadającymi boiska trawiaste.

STADION MEDYCZNY BORDEAUX MERIGNAC

Druga funkcja Stadionu Medycznego: sport zdrowotny

Część lekkoatletyczna, to podstawowa działalność Stadionu Medycznego. Ale za tym też stoimy sport-zdrowie. Dziś mamy nauczyciela adaptowanej aktywności fizycznej z około piętnastoletnim stażem, który współpracuje z dużymi ośrodkami medycznymi. Raczej rozmawiamy regeneracja ćwiczeń.

Oznacza to więc, że celem Stadionu Medycznego jest także jego utrzymanie albo ruch i wydajność, albo nabywanie nawyków ruchowych. I to dotyczy zarówno zawodowego gracza, jak i przewlekle chorego.

Prawdą jest więc, że w przypadku Stadionu Medycznego, sport jest naszym lekarstwem. Możemy być zobowiązani do przekazania ocen liderom biznesowym, ocen prewencyjnych i pokazania im obszarów padel. Pokazujemy to granie padel dziś jest dostępny dla prawie wszystkich grup wiekowych. Niezależnie od tego, czy jesteś mężczyzną, czy kobietą, nie musisz być super tenisistą lub graczem w squasha, aby dobrze się bawić.

Przydatność padel

Widzimy to w świecie biznesu, zalecamy aktywność fizyczną. Po co ? Ponieważ dzisiaj aktywność fizyczna pomaga utrzymać mięśnie. Kiedy na przykład liderzy biznesu wykonują mniej aktywności fizycznej, ich masa mięśniowa spada. A tam rozbijają swój organizm. Siedzący tryb życia nie jest dziś niczym nowym, ale prowadzi do problemów z sercem.

Le padel ma tę zaletę, że gdy stracisz nawyk uprawiania sportu, potrzebujesz tylko trzech przyjaciół. Możesz mieszać wiek, płeć… A przede wszystkim: to bardzo zabawne. A kiedy pozbędziesz się tego nawyku, powrót do sportu nie zawsze będzie przyjemnością. Wyjście na spacer to żadna przyjemność. Podczas padel, to jest zabawne.

System, który sprawia przyjemność?

Dziś jesteśmy najbardziej znani słowo ustne. Gracze, którzy przychodzą i rozmawiają o tym z otaczającymi ich ludźmi. Nie jesteśmy dużą fabryką, w której panuje duży ruch. Przedstawiamy jakość nad ilość. Wykonujemy trochę prac złotniczych.

Mamy też pomysł na poszerzenie naszej oferty padel. Przejdź z dwóch kortów do czterech, poświęcając boisko do futsalu. Dziś łatwiej go znaleźć czterech graczy na jednego padel tylko dziesięciu w futsalu.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.

Tagi