Do zobaczenia od 29 sierpnia do 1 września 2023 w Casa Padel dla turniej międzynarodowy padel-fotel której sponsorami są Mélissa Martin i Cyril Hanouna.

We wtorek 29 sierpnia organizatorzy zaproponują pokaz mieszany z zawodnikiem pełnosprawnym i zawodnikiem na wózku inwalidzkim.

I równie dobrze może się zdarzyć, że Mélissa Martin i Cyril Hanouna również będą jeździć na wózku inwalidzkim!

Jak wyjaśnia zawodnik reprezentacji Francji, pomocnik padel-fotel to coś, co już dobrze zna: „Kiedy trenowałem z Michaelem Jeremiaszem w Mouratoglou, mieliśmy tego samego trenera fizycznego. Czasami widziałem, jak trenuje, byłem zachwycony. Nie zdajemy sobie sprawy, jak fizyczne jest opanowanie krzesła i rakiety. To wielka praca, chciałbym, aby ludzie zdali sobie sprawę z waleczności tych sportowców na wózkach inwalidzkich.

Jeśli chodzi o małą anegdotę, próbowałem już grać w tenisa na wózkach podczas Roland Garros, moje ramiona wciąż to pamiętają (śmiech)!

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.