Au PadelStrzał Saint-Etienne dla Cupra Padel Point Tour, Melissa Martin dał nam trochę swojego czasu, aby porozmawiać o jego Mistrzostwa Francji 2023, o jego niedawnym związku z Louise Bahurel, o zmianie strony i nowym życiu, między Paryżem a południem…

„Celem był półfinał z Louise”

Rozstawiona z szóstym miejscem w mistrzostwach Francji pod wodzą Louise Bahurel Mélissa postawiła sobie za cel „zajść tak daleko, jak to możliwe i wygrać ze wszystkimi”. Jest zadowolona z wyniku: „Remis uchronił nas przed zmierzeniem się z Léą i Alix w ćwierćfinale, minimum, które chcieliśmy osiągnąć, to półfinał, więc na papierze jest to całkiem niezły występ”.

„Nowy partner, nowe wyzwanie”

Od końca marca/początku kwietnia związana z Louise Bahurel, młody, pełen nadziei zawodnik z padel Po francusku Mélissa wyjaśnia nam wybór, jakiego dokonała po zatrzymaniu się u Amélie Détrivière: „Na początku roku miałem wiele problemów fizycznych i tak naprawdę nie wiedziałem, czy chcę dalej grać na lewej stronie, ponieważ czułem się trochę ograniczony. Grałem przeciwko Louise na początku roku i bardzo podobał mi się jej stan umysłu, jej potencjał, świeżość i dojrzałość jak na swój wiek. Naprawdę zaimponowała mi na boisku, a jej duch walki sprawił, że tego chciałem, a dodatkową zaletą była możliwość poruszania się w prawo.

Rzeczywiście, dzięki temu nowemu stowarzyszeniu Mélissa gra teraz na prawicy, co stanowi radykalną zmianę: „Od debiutu zawsze grałem na lewym skrzydle, potrzebowałem zmiany. Podobało mi się wyzwanie polegające na właściwej grze i uczeniu się nowych rzeczy. To trochę jak zaczynanie od zera. Zmiana stron jest trudna, szybko może stać się frustrująca, czasami czujesz, że nie wiesz już, jak grać. Wyniki nie są takie same, w zeszłym sezonie miałem bardzo dobre wyniki z Amélie. Z Louise będziemy musieli zbudować drużynę i osiągnąć dobre wyniki, aby znaleźć się w pierwszej czwórce rozstawionych.”

Po jego wielu usterki fizyczne na początku roku Mélissa wyjaśnia nam, że ta zła passa jest już za nią, teraz chce wspierać swojego partnera: „Chcę pokazać Louise, że jej ufam, wiem, że może być agresywna i zajmować miejsce”.

Co najmniej możemy powiedzieć, że Mélissa docenia tę nową rolę: „Gra na prawej stronie oznacza bycie hojnym, pracujesz dla drugiego. Chcę jej pomóc, popchnąć ją, bo ma duży potencjał. Tak właśnie stało się z „Francją”, dużo pracowałem na prawej stronie i dlatego czułem się znacznie lepiej w obronie, czułem się bardziej komfortowo i to pozwoliło mi pomóc Louise. Między nami układa się dobrze.”

Melissa Martin i Louise Bahurel

„Życie naprzemienne między Paryżem a południem”

Wygląda na to, że Melissa znalazła nowa równowaga między stolicą a południem Francji: „Jestem przyzwyczajony do częstego przemieszczania się, zwłaszcza Cuprą Padel Point Tour w weekendy. To i tak niewielka zmiana, ale dużo czasu spędzam w Paryżu, zawsze podążam za bliźniakami w Ile-de-France, to dla mnie ważne. Tego lata trenowałem z Alainem Henrim w St Cyprien. Kiedy jestem w Paryżu, trenuję z Fredem Pommierem. „

Wlać Louise, szkolenie odbywa się o godz Esprit Padel Lyon, z François Authierem: „François podąża za nami również jako trener na turniejach, naprawdę zaczyna nas dobrze poznawać, co pozwoliło nam szybko się zaaklimatyzować, nawet jeśli dla mnie prawdziwym wyzwaniem był postęp na prawej stronie”.

„Konsekwencja i doświadczenie: wielkie atuty Léi i Alix”

Jak wszyscy we Francji, Mélissa nie jest specjalnie zaskoczona zwycięstwem Léi Godalier i Alix Collombon w Mistrzostwa Francji 2023 : „Jak w każdym sporcie najważniejsza jest konsekwencja, nie ma przed nami tajemnic. To dziewczyny, które trenują codziennie, biorą udział w wielu turniejach, dzięki czemu mają rytm i spójność w występach, których inni we Francji niekoniecznie mają. Fizycznie są silniejsi, kiedy dużo trenujesz, masz większy rytm, a mentalnie widać to na boisku. W ważnych momentach radzisz sobie znacznie lepiej, niezależnie od formy. To dlatego Djokovic może zdobywać tytuły mistrza świata. Grand Chelem niekoniecznie dobrze rozgrywając pierwsze rundy. To samo dotyczy Léi i Alix, które czasami grają słabiej, ale radzą sobie, ponieważ mają tę regularność. Wszyscy pozostali jesteśmy z tyłu, chcemy ich pokonać. Być może pewnego dnia w meczu uda się osiągnąć osiągnięcie, ale aby rywalizować, musiałbyś już mieć takie samo tempo jak oni”.

collombon godallier francja 2023

„Chcemy ich pokonać pomimo szacunku”

Na koniec Mélissa porusza kwestię, która często pojawia się na turniejach, gdy gra przeciwko francuskiej drużynie nr 1 : „czy jest stracone z góry?” „Nie, inaczej nie pójdziemy. W meczu może być tak wiele zwrotów akcji, emocjonujących zagrań, że możemy wzbudzić w nich wątpliwości, a czasem nie potrzeba wiele. Nie przychodzimy na boisko i nie mówimy dziewczyny, mecz zostawimy wam. Są potworne, bardzo je podziwiamy. Wspaniale jest mieć te dwie dziewczyny w reprezentacji Francji, ale to nie powstrzymuje nas od chęci ich pokonania pomimo szacunku.

Lea Deutsch

Pasjonat Padel od 2018 roku z licznymi doświadczeniami w komunikacji i tworzeniu treści, chcę dzielić się z Wami moją pasją poprzez moje teksty.