Michel Corbière, prezes i założyciel grupy Forest Hill, prezentuje pierwszy kompleks padel mieszczący się w Paryżu.

Forest Hill inauguruje zupełnie nowy kompleks padel w 15. dzielnicy Paryża, z pięcioma „ultrawygodnymi” torami panoramicznymi i wysokością sufitu wynoszącą dwanaście metrów.

Dla przypomnienia, tory znajdują się w tym samym miejscu, w którym poślubił byłego tenisistę Jean-Claude'a Darmonda. W wieku 65 lat Michel Corbière zaczął grać w tenisa, sport wówczas uważany za elitarny. Dziś Forest Hill zmieniło kurs na korzyść ogółu społeczeństwa.

W kierunku bardziej towarzyskiego tenisa

„The padel wnosi wymiar społeczny, który tenis utracił. w padel, rozmawiamy, jest nas czworo na ziemi. To jak miniklub w klubie, ponieważ jesteśmy bardzo blisko siebie” – mówi Michel Corbière. „To nawiązuje do początków tenisa, kiedy 40 lat temu założono Forest Hill”.

Le padel, sport dla wszystkich

Le padel jest sportem przystępnym, w którym różnica poziomów między zawodnikami jest mniej znacząca niż w tenisie. „To mądry sport, który wymaga szybkiego myślenia. Wysportowani i inteligentni ludzie częściej dobrze grają padel– dodaje.

Partnerstwa i wydarzenia

Forest Hill jest partnerem Premier Padel i będzie obecny przez cały tydzień na Roland-Garros. „Jesteśmy pierwszym ośrodkiem padel w Paryżu, aby zaoferować taką pojemność” – mówi Corbière. Uważa, że padel ma przyszłość jako ważny sport, szczególnie dla kobiet i rodzin.

Biznes i wypoczynek

„Trzy razy w tygodniu firmy organizują tu sesje motywacyjne. Dużą zaletą jest to, że każdy może od razu się dobrze bawić, bez żadnych specjalnych umiejętności” – wyjaśnia Michel Corbière.

Bulwar wodny Michel Corbière na wzgórzu leśnym

Stawki i usługi

Koszt pełnej godziny wynosi 60 EUR za utwór lub 15 EUR za osobę za godzinę. Kompleks zajmuje powierzchnię 2000 m² i obejmuje również małą strefę z przekąskami po meczach.

Przyszłość padel w Leśnej Górze

„Forest Hill zawsze skupiało się na rodzinach i graczach rekreacyjnych. To DNA grupy. I padel jest niemal logiczną sekwencją. Nie podejmuję ryzyka inwestując w padel. Za radą Frédérica Rogeza, odpowiedzialnego za sporty rakietowe, uruchomiliśmy najpierw dwie trasy padel w Marne-la-Coquette, potem pięć. I znamy kontynuację z największym centrum padel we Francji.

Będziemy mieli padel w trzech Forest Hills o łącznej powierzchni 30 utworów padel.

Strona jednocząca, duch klubu – tego szukamy. Tenis stracił trochę tego ducha. TO padel ożywia to.

A potem padelwyraźnie widać, że jest to sport adresowany do rodzin, przyjaciół i kobiet. Fakt, że jesteśmy czterema zamiast dwoma osobami na małej przestrzeni, w której się komunikujemy, zmienia wszystko. „

Michel Corbière, który ma 81 lat i nadal gra w tenisa, jest entuzjastycznie nastawiony do uprawiania tego sportu. „Nie mogę się doczekać kolejnych mistrzostw Francji osób powyżej 80. roku życia” – podsumowuje z humorem. Czemu nie ?

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.