Podczas tego wielki turniej P1000 w klubie Lesigny, przeprowadziliśmy wywiad z Michelem Papinem, burmistrzem Lesigny, na temat rozwoju padel i ten projekt ma na celu poszerzenie oferty padel.

Skomplikowane początki

Szczerze mówiąc, nie wiedziałem padel wtedy. W podejściu tego zespołu spodobało mi się to, że oferował on samofinansowanie infrastruktury, a ratusz zapewnił grunt i wszystkie powiązane usługi.

Początki były skomplikowane, rozruch pracochłonny. Jednak w ciągu ostatnich 2 lat byliśmy świadkami prawdziwej eksplozji zainteresowania tym sportem. W całej gminie zrzeszamy ponad 2000 członków uprawiających różne dyscypliny sportowe, co na 7500 mieszkańców stanowi dość wyjątkowy odsetek.

Padel i tenis 50/50

Burmistrzowie, którzy mnie poprzedzili, zawsze kładli nacisk na sport. Podczas mojej kadencji byłem szczególnie zaangażowany w dziedzinę padel. W klubie Lesigny mamy obecnie 500 członków, z równym podziałem między tenisem i padel. To pokazuje ogromny postęp padel od okresu po Covid-XNUMX.

Covid wzmocnił padel

W związku z pandemią pandemią pojawiły się duże obawy w stowarzyszeniu sportowym. Bali się, że ludzie nie wrócą. Na szczęście liczby nas uspokoiły. Podjęło to na przykład wielu tenisistów padel podczas izolacji, ponieważ ten sport był dopuszczony w konstrukcjach półhalowych, podczas gdy inne sporty zespołowe lub halowe zostały wstrzymane.

Nowe szlaki w Lesignach

Nasz obiekt zajmuje prawie dziesięć hektarów i mamy zasoby terenu, aby dodać więcej szlaków. padel jeśli jest popyt. Rozważamy nawet utworzenie sądu centralnego. Jest bardzo prawdopodobne, że inne obszary padel pojawi się w ciągu najbliższych dwóch lat.

Szkoła i padel : dobry pomysł

W tej chwili nie dysponujemy specjalnymi środkami finansowymi. Uważam jednak, że padel byłoby świetnym uzupełnieniem programów szkolnych. To zadziałało bardzo dobrze w przypadku golfa. Inicjatywy golfowe zakończyły się sukcesem, przyciągając nie tylko dzieci, ale także ich rodziców.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.