Spotkanie z Mickaëlem Garcią, zawodnikiem amatorem, który dzieli się z nami swoją opinią na temat nowych przepisów uniemożliwia graczom z Top 500 udział w P250.

Jego debiut w padel

„Trzy lata temu odkryłem padel trochę przez przypadek. Dzięki swojej pracy znajomy miał dostęp do ziemi po obniżonej cenie i zgodziliśmy się na to, nie znając zasad. Na początku graliśmy tak, jakby to był tenis, nie rozumiejąc tak naprawdę niuansów gry. padel. Ale te czasy wydają mi się teraz odległe. W ciągu ostatniego roku dokonałem zdecydowanego zwrotu, poważnie angażując się w rywalizację. Zacząłem grać „naprawdę” padel, ucząc się technik, konkretnych strategii i całkowicie zanurzając się w duchu tego sportu.

Zdrowsza atmosfera

„Mogę tylko pochwalić tę decyzję, która ma na celu uniemożliwienie graczom z pierwszej 500 udziału w małych turniejach. Wcześniej częstym zjawiskiem było spotykanie się z graczami znacznie przewyższającymi naszą kategorię (Top 200/500) w turniejach P250, a nawet P100. Było to zniechęcające i niemal niesprawiedliwe dla graczy takich jak ja, którzy ciężko pracują, aby się doskonalić i mają nadzieję wygrywać turnieje.

Dzięki tej nowej zasadzie zawody P250 będą znacznie bardziej dostępne i uczciwe. Top 500 graczy nie ma już nic do roboty w tych turniejach, w których nie zdobywają już punktów, a przede wszystkim pokrzyżowali marzenia małych graczy, którzy byli wobec nich bezsilni. Teraz atmosfera na tych turniejach jest zdrowsza, a rywalizacja jest otwarta dla każdego, kto naprawdę ma szansę na wygraną.

Cele tego amatorskiego gracza

„Na rok 2024 moim pierwszym celem jest dotarcie do pierwszej 2000. Obecnie jestem o krok od zajęcia około 2600. miejsca i czuję, że mam potencjał i determinację niezbędną, aby przejść ten nowy etap. Następnie na mojej liście jest wygrana w turnieju P250.

Wreszcie chcę dołączyć do drużyny na Mistrzostwa Zespołowe. Zawsze pociągał mnie aspekt społecznościowy i duch zespołowy padel. Udział w zawodach zespołowych pozwoliłby mi nie tylko cieszyć się tą wspaniałą atmosferą, ale także rozwijać się, grając z graczami na różnych poziomach i przeciwko nim.

Doriana Massy’ego

Nowy zwolennik padel, Fascynuje mnie ten dynamiczny sport, który łączy w sobie strategię i zwinność. znajduję w padel nową pasję do odkrywania i dzielenia się z Tobą na Padel Magazine.