Miguela Lampertiego, mając 45 lat, nadal zaskakuje i uwodzi fanów padel. Współpraca z Hiszpanem Jose Jiméneza Casasa, uzyskuje dostęp do głównego stołu Mediolon Premier Padel P1.

Duet Lamperti/Jiménez Casas zwyciężył w finale previas, pokonując parę Córdoba/Montiel Caruso w trzech spornych setach (6-3, 2-6, 6-3) w meczu trwającym godzinę i czterdzieści dwie minuty . Po przegranej w drugim secie, w decydującym secie udało im się odrobić straty. Jutro zmierzą się z młodym 19-letnim Włochem Flavio Abbate i jego kolegą z drużyny Marco Cassettą. Pozytywny obraz, który mógłby pozwolić Lamperti / Casasowi kontynuować przygodę w Mediolanie.

W kwalifikacjach pięciu z ośmiu rozstawionych przedostało się do głównego losowania, po czym wystąpili para Vilariño/Oria oraz Włoch i Argentyńczyk Nicolas Suescun. Niespodzianki towarzyszyły także kwalifikacjom, w których zwyciężyli m.in Leygue/Insa et Araujo/Rodríguez Martínez.

W tabeli kobiet ostatnia faza eliminacji zakończyła się pewnymi rozczarowaniami dla włoskich drużyn. Włoskie dzikie karty, Caterina Maria Baldi i Valentina Tommasi, zostały pokonane przez López/Schuck Silva. Z kolei rozstawiony w kwalifikacjach Patri Martínez Fortún i Águeda Pérez Ortiz wygrali swój mecz.

Jutro w Allianz Cloud włoski duet Giulio Graziotti i Riccardo Sinicropi zmierzą się z Lijo/Cepero, po czym nastąpi pojedynek pomiędzy Abbate/Cassetta i Lamperti/Jimenez Casas. Mistrzowie Włoch Simone Cremona i Lorenzo Di Giovanni zmierzą się z Hiszpanami Teodoro Zapatą i Francisco Guerrero.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.