Druga edycja Mediolanu Premier Padel ledwo ukończony, a już organizatorzy cieszą się z sukcesu tej edycji.

+11% widzów

Martina Riva, radna miejska odpowiedzialna za sport, turystykę i politykę młodzieżową w ratuszu Mediolanu, ogłosiła rekordowy udział w tegorocznej edycji Mediolanu Premier Padel, z ponad 30 000 widzów: „wzrost o 11% w porównaniu z rokiem poprzednim”.

Luigi Carraro: „Mediolan Premier Padel otwiera okno na przyszłość”

Luigi Carraro, Prezydent Międzynarodowej Federacji Padel, wyraził swój podziw dla sportowego widowiska, jakie przygotował Milan Premier Padel, ostatni etap Premier Padel w 2023 r. Podkreślił, że „to wydarzenie potwierdza rosnące zainteresowanie padel we Włoszech i otwiera obiecujące perspektywy dla zawodów w 2024 r. Pełny kalendarz na przyszły rok, obejmujący około 24 turniejów światowej klasy, zostanie ogłoszony wkrótce”.

Trend padel Włochy

Mediolan Premier Padel P1 odzwierciedla rosnący sukces padel we Włoszech. Według danych Obserwatorium im. Padel Paddle, liczba kursów w całym kraju osiągnęła 8, rozmieszczonych w 700 lokalizacjach, co oznacza wzrost o 3% w ciągu jednego roku.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.