Ostatni krok dla Premier Padelpo stosunkowo krótkim sezonie na torze, w którym w tym roku odbyło się tylko sześć turniejów. Ten drugi rok dla Premier Padel będzie to szczególnie sezon nowości produktowych, wraz z pojawieniem się na scenie pań.

Wzięli udział tylko w czterech z sześciu turniejów, nie był obecny podczas Katar Major i P1 Mendoza. Powrót zawodników do Mediolanu, jak mogli powitać organizatorzy turnieju. Sama Gemma Triay oświadczyła: „Dużo trenujemy przed intensywnym i ekscytującym, ale przede wszystkim przyjemnym tygodniem”.

Wejście kobiet do Premier Padel

Na początku sezonu, Premier Padel był już zachwycony przybyciem zawodników na tor. Prawdziwy przełom, gdyż w sezonie 2022 byli nieobecni na jej rozgrywkach. Trzeba było walczyć o to, aby najlepsi zawodnicy w końcu zgodzili się na dołączenie do rywalizacji. A kiedy mówimy „bitwa”, mamy na myśli całe miesiące rozmowy.

W tym roku gracze dołączyli do kilku turniejów – choć nie we wszystkich wzięli udział – wyłoniając pierwszych mistrzów. A jeśli wśród mężczyzn istniała rzeczywista dominacja Coello/Tapia, to nie dotyczyło to kobiet. W ciągu ostatnich trzech turniejów trzy pary otrzymały tytuły: Triay/Ortega, Brea/Gonzalez i wreszcie Josemaria/Sanchez.

Te trzy pary będą obecne w Mediolanie, co umożliwi jednej z nich skorzystanie z przewagi. Lub pary z zewnątrz mogą zakłócić Wielką Trójkę w tym sezonie. W Mediolanie napięcie gwarantowane.

Premier Padel Mediolan P1 2023

Mniejsza nagroda pieniężna?

Jeden z głównych powodów, dla których gracze nie dołączyli Premier Padel była kwestia finansowa. Przy mniej atrakcyjnych kontraktach gracze negocjowali. Panowie zgodzili się, bo pod względem finansowym darowizny zostały pomnożone nawet pięciokrotnie. Dla kobiet ciekawsze było pozostanie na World Padel Tour niż grać dalej Premier Padel.

Jednak wiele zmian, zwrotów akcji i rozczarowań zakłóciło końcówkę poprzedniego sezonu. A jeśli dyskusje postępowały pomiędzy Premier Padel i gracze, World Padel Tour stopniowo tracił grunt pod nogami. Nie będziemy już opowiadać tej historii, ale znamy zakończenie: przybycie najlepszych graczy Premier Padel we Włoszech.

PIENIĄDZE NAGRODY PREMIER PADEL
Jednakże w tym Milano Major jest mały punkt, który rodzi pytania: podział nagród pieniężnych. Łącznie jego suma wynosi 470 000 euro. Jednak z tej kwoty 300 000 euro zostanie podzielone między mężczyznami i tylko 170 000 euro na kobiety. Dzielenie się dalekie od sprawiedliwego i budzące oczywiście pewne pytania.

Mimo wszystko ostatni turniej na torze Premier Padel obiecuje mnóstwo spektaklu.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.